Twitter, doğrulama için kullanıcılardan ayda 20 dolar talep edebilir

Twitter’ın yeni “Baş Twit”i Elon Musk bir doğrulama yapmayı düşündüğü bildiriliyor heyecan mavisi özelliği, aynı anda abonelik hizmetinin maliyetini dört katına çıkarır. Bu, esasen, mavi tik rozetlerini korumak için kullanıcılardan aylık 20 ABD doları ücret alınması anlamına gelir. Tahmin edilebileceği gibi, birçok kullanıcı doğrulanmamayı tercih ettiklerini belirtti. Twitter’ın yeni Musk Dönemi geçen hafta başladı, hızlı …

Twitter, doğrulama için kullanıcılardan ayda 20 dolar talep edebilir

Twitter’ın yeni “Baş Twit”i Elon Musk bir doğrulama yapmayı düşündüğü bildiriliyor heyecan mavisi özelliği, aynı anda abonelik hizmetinin maliyetini dört katına çıkarır. Bu, esasen, mavi tik rozetlerini korumak için kullanıcılardan aylık 20 ABD doları ücret alınması anlamına gelir.

Tahmin edilebileceği gibi, birçok kullanıcı doğrulanmamayı tercih ettiklerini belirtti.

Twitter’ın yeni Musk Dönemi geçen hafta başladı, hızlı ateşlemeler ve şirket için önemli değişikliklere işaret eden karalamalardaki artış. platform İlk olarak Pazar günü, Twitter’ın doğrulanmış durumlarını korumak için kullanıcıların yakında Twitter Blue’ya ücretli bir aboneliğe sahip olmalarını gerektirebileceğini bildirdi. Twitter doğrulaması, uygun hesaplara kimliklerini başkalarına doğrulayan küçük bir onay işareti rozeti verir ve şu anda yalnızca cehennem sitesinde olmanın psişik maliyetini talep eder.

Bunun üzerinde, Verge raporları Ayrıca bir Twitter Blue aboneliğinin fiyatını zaten yüksek olan aylık 4,99$’dan aylık 19,99$’a çıkarma planları da var. Bu, premium Netflix aboneliği ile aynı fiyat, ancak belirgin şekilde daha kötü içeriğe sahip.

Twitter’ın önerilen değişiklikleri izin verebilir doğrulanmamış olanlar esasen imrenilen mavi tik rozetini satın alın. Şu anda, Twitter yalnızca şu kişilere doğrulanmış durumu veriyor: önemli hesaplar “önemli ölçüde tanınan bir birey veya markadan”. Değişiklik gerçekleşirse, Twitter’da aktif olmak ve kimliğini doğrulamak için diğer iki kriteri yerine getiren herkesin doğrulanması muhtemeldir. Bu, dezenformasyon ve kimliğe bürünmeyle mücadelede potansiyel olarak yararlı olabilir.

Ne yazık ki, aylık 19,99 $ mavi tik ücreti, temyizden çok fazla parlıyor.

AYRICA BAKINIZ:

‘Şef Twit’ Elon Musk’ın Twitter’da en kısa sürede işten çıkarmalara başladığı bildiriliyor

Twitter’ın yeni politikası devreye girdiğinde, kullanıcıların abone olmak veya mavi tiklerini kaybetmek için 90 günleri olacak. Şu anda Twitter Blue’nun kullanılamadığı ülkelerde, yani ABD, Kanada, Avustralya veya Yeni Zelanda. Musk’ın bunu gerçekten düşünüp düşünmediği de belli değil.

Twitter Blue, şu anda kullanıcıların tweetlerini düzenlemesine, 1080p’de video yüklemesine ve ağlarında en çok hangi makalelerin paylaşıldığını görmesine izin veriyor. Ayrıca hesapların profil resmi olarak bir NFT kullan, çünkü Twitter için ödeme yapıyorsanız, kriptoyla da ilgilenme şansınız sıfır değil. Doğrulama eklenmesiyle bile, bunların hiçbiri için bombalamaya değmez gibi görünüyor.

Düzenleme işlevi gibi özelliklerin yalnızca Twitter’ın varsayılan ürününe dahil edilmemesi can sıkıcıdır, ancak en azından her zaman ücretli bir özellik olmuştur. Musk’ın Twitter’ın doğrulama sistemini değiştirme önerisi, daha önce ücretsiz olan bir özelliği ödeme duvarının arkasına kilitleyecek – hiç kimseye iyi niyet kazandırmayan bir hareket.

Musk’ın Twitter’ın doğrulama sisteminde önerdiği değişikliğe yönelik tepkiler en hafif tabirle gülünç oldu.

Bu değişikliklerin çılgınca popüler olmamasına ek olarak, Musk’ın görünüşe göre bunları uygulama şekli de ona pek çok arkadaş kazandırmayacak. The Verge’in haberine göre, Pazar günü Twitter çalışanlarına, yeni Twitter Blue fiyatlandırma ve doğrulama sisteminin 7 Kasım’a kadar uygulanmaması halinde işten atılacakları ve onlara bunu yapmaları için 10 günden az süre tanındığı bildirildi. Twitter’daki iş-yaşam dengesi muhtemelen büyük bir darbe aldı.

Musk, Twitter Blue’daki değişikliklerinin şirketin karını artırmaya yardımcı olacağını düşünüyor gibi görünüyor. Yine de Twitter, doğrulamayı ücretli bir özellik haline getirirse, birçok hesabın pişmanlık duymadan doğrulanmış durumlarının sona ermesine izin vermesi muhtemeldir. Ziyade savaş dezenformasyonmavi tik rozeti, hangi enayilerin Twitter’a ayda 19,99 dolar ödemek için kaydolduğunu gösteren bir tabela haline gelecek.

Mashable yorum için Twitter’a ulaştı.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow