Twitter Doğrulaması Tek Bir Neden İçin Ücretsiz Olmalı

Musk’ın bahsettiği, potansiyel olarak tehlikeli olan bir premium özellik var: Cevaplarda ve aramada öncelikli yerleşim. Bu, gölge yasağından çok küçük bir adım. Sözlerinizi daha fazla insanın önüne koyma yeteneği için ödeme yapmak, hayal gücünüzü zorlayan yeni bir kavram değil, ancak Musk’ın belirtilen diğer bir “özgür konuşma” platformu hedefi ile pek uyumlu değil. Ayrıca şunları da …

Twitter Doğrulaması Tek Bir Neden İçin Ücretsiz Olmalı

Musk’ın bahsettiği, potansiyel olarak tehlikeli olan bir premium özellik var: Cevaplarda ve aramada öncelikli yerleşim. Bu, gölge yasağından çok küçük bir adım. Sözlerinizi daha fazla insanın önüne koyma yeteneği için ödeme yapmak, hayal gücünüzü zorlayan yeni bir kavram değil, ancak Musk’ın belirtilen diğer bir “özgür konuşma” platformu hedefi ile pek uyumlu değil.

Musk, bunun istenmeyen postaları ve dolandırıcılıkları yenmek için gerekli olduğunu söylüyor, ancak olay şu: Değil. Doğrulama, aslında dolandırıcılık ve istenmeyen postaları yenmenin temel bileşenidir. Spam gönderenlerin ve dolandırıcıların yalnızca ücretsiz araçlar kullandığını mı düşünüyor? Elon, sen tanışmak internet?

Ayrıca, ödeme yapmak yanıtlarınızı ve arama sonuçlarınızı yükseltebiliyorsa, ödememek yanıtlarınızı ve arama sonuçlarınızı düşürür. Çok uzak olmayan bir gelecekte Twitter, sahip olunan ve olmayanların (ya da Elon’un sözleriyle, beyler ve köylüler), ki bu, ifade özgürlüğü veya şehir meydanlarının olması gereken şey değildir. Böyle durumlarda herkesin eşit söz hakkı olmalıdır. Size ödeme yapma cüretini gösterenleri baskı altına almak, bir liderin değil, bir tiranın eylemidir.

Teknory