Twitter, Elon Musk Kar Avlarken Doğrulanmış Hesaplar İçin Ücret Alabilir

Twitter doğrulaması şu anda ücretsizdir ve hizmetin doğrulanmış kullanıcılar, Twitter’ın kendisi ve platformdaki diğer herkes için faydaları vardır. Doğrulamanın başlıca faydaları şunlardır: Kullanıcıların bir hesabın temsil ettiği kişiye ait olduğunu bilmesini sağlar, Twitter’ın yanlış bilgilerle mücadele etmesine yardımcı olur ve adlarının yanında mavi tik bulunan kullanıcıların kendilerini biraz özel hissetmelerini sağlar. Doğrulanmış kullanıcıların tweetleri de …

Twitter, Elon Musk Kar Avlarken Doğrulanmış Hesaplar İçin Ücret Alabilir

Twitter doğrulaması şu anda ücretsizdir ve hizmetin doğrulanmış kullanıcılar, Twitter’ın kendisi ve platformdaki diğer herkes için faydaları vardır. Doğrulamanın başlıca faydaları şunlardır: Kullanıcıların bir hesabın temsil ettiği kişiye ait olduğunu bilmesini sağlar, Twitter’ın yanlış bilgilerle mücadele etmesine yardımcı olur ve adlarının yanında mavi tik bulunan kullanıcıların kendilerini biraz özel hissetmelerini sağlar. Doğrulanmış kullanıcıların tweetleri de daha belirgindir ve yalnızca diğer doğrulanmış kullanıcılardan kendilerine gönderilen tweetleri görüntüleme seçeneği gibi çok az özelliklere sahiptirler.

Onay işaretleri şu anda çeşitli nedenlerle dağıtılıyor ve çoğu ünlülere, politikacılara, gazetecilere ve diğer kamuya mal olmuş kişilere gidiyor. Twitter, doğrulanmış kullanıcıların “özgün, dikkate değer ve aktif” olması gerektiğini söylüyor, ancak bu geniş bir kilise. Takipçi sayısı gibi faktörlerin doğrulama ile ilgisi yoktur. Onay işareti olan 1000’in altında takipçisi olan birçok yerel gazeteci ve politikacı var. Bunun nedeni, birinin kendisi gibi davranarak bir hesap açıp bu sahte hesabı yanlış bilgi yaymak için kullanabilmesidir.

Doğrulanmak, doğrulanmanız gerektiğine inandığınız nedenin yanı sıra kim olduğunuzun kanıtı ile birlikte Twitter’a bir form göndermeyi içerir. Çoğu durumda, bu formların bir doğrulama penceresi açıkken gönderilmesi gerekir ve taleplerin işlenmesi genellikle aylar alır. Belli ki istisnalar var. Bir dünya lideri, önemli bir kuruluş veya A listesindeki bir ünlü bir hesap açarsa, doğrulamaları büyük olasılıkla hızlı bir şekilde izlenecektir.

Teknory