Twitter ikinci bir doğrulama katmanı tanıttı, sonra onu kaldırdı

Edgar Cervantes / Android Otoritesi TL; DR Twitter, platformuna ikinci bir doğrulama katmanı ekledi. “Resmi” etiketi, devlet, şirket, medya ve ünlü hesapları dahil olmak üzere belirli hesaplar için ayrıldı. Ancak saatler sonra Elon Musk özelliği elinden aldı. Güncelleme, 9 Kasım 2022 (01:45 ET): Bugün erken saatlerde Twitter, resmi hesaplar ile sahte fakslar arasında ayrım yapmaya […]

Twitter ikinci bir doğrulama katmanı tanıttı, sonra onu kaldırdı

Edgar Cervantes / Android Otoritesi

TL; DR

  • Twitter, platformuna ikinci bir doğrulama katmanı ekledi.
  • “Resmi” etiketi, devlet, şirket, medya ve ünlü hesapları dahil olmak üzere belirli hesaplar için ayrıldı.
  • Ancak saatler sonra Elon Musk özelliği elinden aldı.

Güncelleme, 9 Kasım 2022 (01:45 ET): Bugün erken saatlerde Twitter, resmi hesaplar ile sahte fakslar arasında ayrım yapmaya yardımcı olmak için yeni onay işareti şemasını kullanıma sundu. Ancak, kullanıma sunulmasından sadece birkaç saat sonra, geçici CEO ve sahibi Elon Musk “öldürüldü“özelliği. Yerini ne alabilir, bu noktada herkesin tahminidir.


Orijinal makale, 9 Kasım 2022 (02:20 ET): Twitter’ın yeni ücretli doğrulama sisteminin önemli hesapları nasıl etkileyebileceğini merak ediyorsanız, artık merak etmeyin. Twitter, platformda “belirli hesaplar” için “resmi” bir etiket kullanan ikinci bir onay işareti uygulayacak.

Twitter’ın erken aşama ürünleri başkanına göre Esther Crawford (s/t Engadget), yeni etiket, kullanıcıların “mavi onay işaretli Twitter Blue aboneleri ve resmi olarak doğrulanmış hesaplar arasında ayrım yapmasına” yardımcı olacak.

Pek çok insan, aralarındaki farkı nasıl ayırt edebileceğinizi sordu. @TwitterMavi mavi onay işaretli aboneler ve resmi olarak doğrulanmış hesaplar; bu nedenle, lansmanda hesapları seçmek için “Resmi” etiketini sunuyoruz. pic.twitter.com/0p2Ae5nWpO

Twitter resmi hesapları ve mavi tikler arasındaki fark nedir?

Bu farklılaşma esastır. Twitter Blue için ayda 8 dolar ödeyebilen herkes, Twitter tutacağının yanına mavi bir tik yapıştırabilir. Ancak, “resmi” doğrulama etiketi satın alınamaz ve “devlet hesaplarını, ticari şirketleri, iş ortaklarını, büyük medya kuruluşlarını, yayıncıları ve bazı tanınmış kişileri” içerebilir. Önceden doğrulanmış tüm hesaplar da resmi olarak işaretlenmeyecek, ancak Twitter’ın hangi hesapların yeni doğrulanmış etikete layık görüldüğüne nasıl karar vereceği belirsiz.

Biz öğrenene kadar çok uzun sürmez. Twitter’ın revize edilmiş doğrulama sisteminin önümüzdeki günlerde kullanıma sunulması bekleniyor.

Teknory