Twitter, ‘Resmi’ hesaplar için gri onay işaretini geri getiriyor

Hiç Christopher Nolan filmi izlediniz mi? Gibi bir şey ilke, belki de zamanın geriye gittiği ve hiçbir şeyin anlam ifade etmediği yer neresidir? Twitter’ın mavi ve gri onay işareti destanı böyle hissetmeye başlıyor. Buraya kadar olan olayların kısa bir özeti. Twitter’ın mavi onay işareti, kullanıcıların kimliklerini kanıtlamak için kullanılır. Ardından, Twitter’ı satın aldıktan kısa bir […]

Twitter, ‘Resmi’ hesaplar için gri onay işaretini geri getiriyor

Hiç Christopher Nolan filmi izlediniz mi? Gibi bir şey ilke, belki de zamanın geriye gittiği ve hiçbir şeyin anlam ifade etmediği yer neresidir? Twitter’ın mavi ve gri onay işareti destanı böyle hissetmeye başlıyor.

Buraya kadar olan olayların kısa bir özeti. Twitter’ın mavi onay işareti, kullanıcıların kimliklerini kanıtlamak için kullanılır. Ardından, Twitter’ı satın aldıktan kısa bir süre sonra, yeni CEO Elon Musk, bir Twitter Blue aboneliği satın almayı bir avantaj haline getirerek mavi onay işaretini çoğunlukla işe yaramaz hale getirdi; bu, herkesin herhangi bir ek kimlik doğrulaması olmadan onay işaretini ayda 8 dolara alabileceği anlamına geliyordu. Ardından, bir kimliğe bürünme, kaba şakalar ve memler (birçok mem) dalgasından sonra, Twitter, mavi onay işaretinin başlangıçta yaptığını yapmanın bir yolu olarak, belirli hesaplar için “Resmi” yazan ek bir gri onay işareti getirdi: kullanıcının kimliği.

AYRICA BAKINIZ:

Hey Elon, lütfen Twitter onay işaretimi kaldır

Ama sonra Elon Musk gri “Resmi” onay işaretinin iyi olmadığına karar verdi. “Sadece öldürdüm” dedi tweetlendi. “Mavi çek harika bir dengeleyici olacak” diye ekledi. Kimliğe bürünme, trolleme ve kaba şakalar yeniden başladı.

Ama sonra – ve gerçekten, gerçekten bunun sonu olduğunu umuyoruz – Twitter, resmi “Twitter” hesabı da dahil olmak üzere bazı hesaplarda gri “Resmi” onay işaretini geri getirdi. Buna sahip olan diğer hesaplar şunları içerir: kola şirket ve tamamen rastgele bir örnek olarak, ezilebilir. hesabı Amerika Birleşik Devletleri başkanı “Birleşik Devletler hükümet yetkilisi” yazan özel bir onay işareti vardır. resmi hesabının Birleşmiş Milletler yazı yazılırken gri onay işareti yoktur ve NATO’nun hesabı.

Bu sunumun ne kadar dağınık olduğunun bir örneği olarak, size resmi açıklamayı sunuyoruz. Twitter Desteği Yazma anında en son iki tweet’i üst üste gelen hesap birbiriyle çelişiyor: Biri şirketin hesaplara “Resmi” etiketi koymadığını söylüyor, diğeri ise tam tersini söylüyor.

Bu şeyleri uyduramazsın.
Kredi: Stan Schroeder/Twitter

Musk, “Twitter önümüzdeki aylarda çok aptalca şeyler yapacak” tweetinin yanı sıra doğrudan ileri geri konuşmadı. Bununla birlikte, gri “Resmi” onay işaretinin “estetik bir kabus” ve “iki sınıflı bir sistem yaratmanın başka bir yolu” olduğunu söyledi. Yani, iki sınıflı sistem geri döndü, öyle mi sanıyoruz?

Misk de tweetlendi “çok fazla yozlaşmış Mavi “doğrulama” onay işareti bulunduğunu ve şirketin “önümüzdeki aylarda eski Mavi’yi kaldırmaktan” başka seçeneği olmadığını söyledi.


Sizin İçin Öne Çıkan Video

Chloe Bailey Twitter parmaklarıyla trollerde: ‘Ona bakamıyorum’


Gri bir “Resmi” onay işareti almak için ne yapılması gerektiği hala net değil. Twitter ürün lideri Esther Crawford söz konusu gri onay işaretleri satın alınamayacak ve “onu alacak hesaplar arasında devlet hesapları, ticari şirketler, iş ortakları, büyük medya kuruluşları, yayıncılar ve bazı tanınmış kişiler yer alıyor.”

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow