Twitter’dan Mastodon’a nasıl geçilir

Twitter şu anda biraz kargaşa yaşıyor … en azından söylemek gerekirse. Yeni “Baş Twit” devraldığından beri, birçok reklamveren ve popüler kullanıcı daha yeşil çayırlar arayarak uygulamadan kaçtı. Rekabet en zayıf noktasındayken, popüler uygulamanın yerini almak için birçok Twitter alternatifi hızlandı. benzeri uygulamalar ev sahibi, B-duydumve KarşıSosyal Twitter’da “özgür konuşma”nın nasıl göründüğünden korkan kullanıcılar için yeni, …

Twitter’dan Mastodon’a nasıl geçilir

Twitter şu anda biraz kargaşa yaşıyor … en azından söylemek gerekirse. Yeni “Baş Twit” devraldığından beri, birçok reklamveren ve popüler kullanıcı daha yeşil çayırlar arayarak uygulamadan kaçtı. Rekabet en zayıf noktasındayken, popüler uygulamanın yerini almak için birçok Twitter alternatifi hızlandı. benzeri uygulamalar ev sahibi, B-duydumve KarşıSosyal Twitter’da “özgür konuşma”nın nasıl göründüğünden korkan kullanıcılar için yeni, daha güvenli alanlar sunuyor, ancak son zamanlarda en çok konuşulan uygulama Mastodon.

AYRICA BAKINIZ:

Mastodon, Twitter’ın yükselen alternatifi mi?

Mastodon, merkezi olmayan bir sosyal medya uygulamasıdır. Twitter’ın ortak festival ortamından farklı olarak, Mastodon daha çok I-85’in dışındaki bir striptiz merkezi gibi çalışır. Platform, kullanıcılar tarafından yönetilen “örnekler” olarak adlandırılan bir sunucu ağına sahiptir ve bu, kaydolmanın biraz daha zor olduğu anlamına gelir – örneğin, başlamak için belirli bir sunucu seçmeniz gerekir ve hatta oluşturabilirsiniz. kendi.

nasıl kayıt olunur

Mastodon’da bir hesap başlatmak basittir. “Başlayın”ı tıkladıktan sonra uygulama, kullanıcılardan katılmak istedikleri sunucuları seçmelerini ister. Mastodon yaklaşık altı yıldır var olmasına rağmen, şu an itibariyle, kullanıcı tabanı oldukça küçüktür ve yaklaşık 600.000’den fazla aktif kullanıcıya sahiptir (çoğu Avrupalı ​​gibi görünmektedir). Sunucular bölgesel, hobi tabanlı veya işle ilgili olabilir.

Mastodon sunucu sayfasının ürün ekran görüntüsü

Kredi: Chance Townsend / Mashable

Mastodon sunucu sayfasının ürün ekran görüntüsü

Kredi: Chance Townsend / Mashable

Katılmak istediğiniz bir örneği seçtikten sonra bir kullanıcı adı oluşturursunuz. Kullanıcı adları, katıldığınız örneğe özel e-posta adresleri gibi çalışır. Şu şekilde biçimlendirilmiştir:

@[Username]@[MastodonInstance.Domain]

Ve aynen böyle, işiniz bitti. Tek yapmanız gereken ilk gönderinizi oluşturmak ve resmi olarak geçiş yaptınız. Ne kadar kolay olduğunu gördün mü?

Teknory