Twitter’ı bırakmak iyidir. Sadece bunun hakkında tweet atmayın.

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığını açıkladığı anda geldiler. Anlaşma gerçekleştiğinde Twitter’dan ayrılacaklarını çarpıcı biçimde ilan eden kullanıcılardan gelen bir tweet dalgası. Musk’ın önce satın alma işleminden vazgeçmesi, ardından Twitter’ı satın alma konusundaki orijinal niyetini takip etmek için fikrini değiştirmesi tarafından uzatılan drama sayesinde, sosyal medya platformu bu kendini beğenmiş tehdidi oluşturan tweet’lerle dolup taştı. İnterneti […]

Twitter’ı bırakmak iyidir.  Sadece bunun hakkında tweet atmayın.

Elon Musk, Twitter’ı satın aldığını açıkladığı anda geldiler. Anlaşma gerçekleştiğinde Twitter’dan ayrılacaklarını çarpıcı biçimde ilan eden kullanıcılardan gelen bir tweet dalgası.

Musk’ın önce satın alma işleminden vazgeçmesi, ardından Twitter’ı satın alma konusundaki orijinal niyetini takip etmek için fikrini değiştirmesi tarafından uzatılan drama sayesinde, sosyal medya platformu bu kendini beğenmiş tehdidi oluşturan tweet’lerle dolup taştı. İnterneti Kullanan Bir Kişi olarak yalvarıyorum, lütfen durun. Kimsenin umrunda değil. Ben tek değilim. Şimdi, “Twitter’dan ayrılma” araması, bu bildirimden rahatsız olan insanlardan, yalnızca böbürlenen sağcı kullanıcıların değil, bildirimin kendisi kadar çok tweet’i ortaya çıkarıyor.

AYRICA BAKINIZ:

Elon’un Twitter anlaşması nihai değil ama zaten kendini evinde yapıyor

Açık olmak gerekirse, insanlardan Twitter’ı terk etmelerini istemiyorum. Musk satın alırsa insanların platformdan ayrılmak istemesi mantıklı. Kışkırtıcı açıklamalar yapma geçmişi olan kutuplaştırıcı bir halk figürü olan Musk, Twitter’ı “dijital şehir meydanı,” ve ifade özgürlüğünü teşvik etmek için sansürü sınırlamak istiyor. Ama milyarder açıkça küçümser ilericileri “uyandırdı” ve dolandırıcılıkla suçlandı Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından yanıltıcı tweet’leri nedeniyle, sivil ütopik bir çevrimiçi forum vizyonunun gerçek ve hatta uygulanabilir olduğuna dair güven aşılamıyor. Twitter zaten botlar ve yanlış bilgilerle dolu. İçerik denetleme önlemlerinin kaldırılması durumu daha da kötüleştirebilir.

Yani Twitter’dan ayrılmak istersen, anlıyorum. Sadece bunun hakkında tweet atmayı bırak.

Ahlaki dürüstlüğünüzü gururla ilan ettiğiniz için ödüllendirilmeyi bekliyorsanız, bu olmayacak. Twitter, kötü davranışın ilgiyle ödüllendirildiği ahlaksız bir yerdir. Tweet’inizin viral hale gelmesini umuyorsanız ki bu olmayacak çünkü Twitter zaten bu iddiaya doymuş durumda, ne umurunuzda? Nasılsa Twitter’dan çıkacaksın, bu yüzden görmeyeceksin bile. Twitter’da kalmadığınız veya gizlice geri dönmediğiniz sürece, bu daha da kötü çünkü bu, kamuya açık açıklamanızın tüm amacını baltalıyor. Ayrıca, platformdan ayrıldığınızı duyurmak için platformdan yararlanmanın ironisini fark etmemek zor. İnsanların iletişim halinde olmalarından endişe ediyorsanız, endişelenmeyin. Çevrimiçi varlığınız sizi her yerde takip ediyor, Twitter takip ediyor ya da etmiyor.

Twitter’dan ayrıldığınızı tweetlediğinizde, iki seçeneğe sahipsiniz: Twitter’da kalmaya devam ederseniz ikiyüzlü olun ya da muhafazakar Twitter’ın şu anda neşeyle zevk aldığı öfke kültürü hakkındaki politik anlatıyı besleyin. Bunun yerine, Mashable kıdemli muhabiri Christianna Silva bir alternatif önerdi. Twitter’dan ayrılacaksan, “ortadan kaybol ve hiçbir şey söyleme. Bir gizemim olsun.” Twitter etkinliğinizin gizemli bir şekilde ortadan kaybolması, herhangi bir ağır elvedadan daha fazla dikkat çekmesi daha olasıdır, ki bu – sadece itiraf edin – başından beri hedefinizdi.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow