Uzay Gemisi Uzay Enkazının Etrafında Nasıl Manevra Yapıyor?

Her şeyden önce, NASA, atmosfere yeni bir uzay aracı fırlatırken, Dünya atmosferinden güvenli bir şekilde çıkan başarılı bir kalkış sağlamak için yörüngeyi planlamak için aylar harcıyor. Uzay yolculuğu projesi, günlerini Dünya yüzeyinden başarılı yolculuklar üretebilecek açıları ve hızları hesaplayarak geçiren geniş bir bilim insanı ve fizikçi ordusu tarafından destekleniyor. Ancak bir uzay aracı atmosferden çıktığında,… Okumaya devam et Uzay Gemisi Uzay Enkazının Etrafında Nasıl Manevra Yapıyor?

Uzay Gemisi Uzay Enkazının Etrafında Nasıl Manevra Yapıyor?

Her şeyden önce, NASA, atmosfere yeni bir uzay aracı fırlatırken, Dünya atmosferinden güvenli bir şekilde çıkan başarılı bir kalkış sağlamak için yörüngeyi planlamak için aylar harcıyor. Uzay yolculuğu projesi, günlerini Dünya yüzeyinden başarılı yolculuklar üretebilecek açıları ve hızları hesaplayarak geçiren geniş bir bilim insanı ve fizikçi ordusu tarafından destekleniyor.

Ancak bir uzay aracı atmosferden çıktığında, gemideki insanları ve malzemeleri korumak için daha da karmaşık matematik gerekir. Uluslararası Uzay İstasyonu gibi bir araç, sürekli olarak Dünya yüzeyinin üzerinde süzülür ve dünyanın çeşitli ülkelerinden (aracılığıyla) astronotların dönen bir kapısına ev sahipliği yapar. NASA). Bu araştırma laboratuvarı, küresel diplomasinin önemli bir parçasıdır ve evreni daha iyi anlamamıza hizmet eder. Ancak doğal ve yapay molozlar bu görevi zaman zaman tehdit edebiliyor. ISS’yi güvenli ve çalışır durumda tutmak için, bir araştırma ekibi sürekli olarak hem Dünya’nın etrafındaki yörüngede hem de Dünya’nın ötesinde var olan bir uzay enkazı atlasını izliyor (aracılığıyla). NASA). Bu ayrık parçacıkları haritalamak ciddi bir iştir ve herhangi bir zamanda yörüngelerini hesaplamak, kontrol ekiplerine ISS’yi, teleskopları ve yörüngedeki diğer uyduları zarar görmeyecek şekilde getirecek rota düzeltmeleri yapma yeteneği verir. Bunlar genellikle aracı yeni bir yola itmek için ateşleme güçlendiricilerini içerir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow