Uzay istasyonu Cadılar Bayramı için ürkütücü yeşil aurora paylaşıyor

Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS), bu geceki Cadılar Bayramı şenlikleri için “ürkütücü yeşil bir aurora” paylaştı, ancak kuşkusuz bunun korkunç canavarlardan çok güneş fırtınalarıyla ilgisi var. Bu ürkütücü yeşil aurora’nın tadını çıkarın #NASAHalloween! ????❇️ https://t.co/UjKPo63fCz — Uluslararası Uzay İstasyonu (@Space_Station) 31 Ekim 2022 ISS astronotları, tesisin Dünya’nın yaklaşık 250 mil üzerindeki yörüngesi sırasında genellikle aurora’nın şaşırtıcı …

Uzay istasyonu Cadılar Bayramı için ürkütücü yeşil aurora paylaşıyor

Uluslararası Uzay İstasyonu (ISS), bu geceki Cadılar Bayramı şenlikleri için “ürkütücü yeşil bir aurora” paylaştı, ancak kuşkusuz bunun korkunç canavarlardan çok güneş fırtınalarıyla ilgisi var.

Bu ürkütücü yeşil aurora’nın tadını çıkarın #NASAHalloween! ????❇ https://t.co/UjKPo63fCz

— Uluslararası Uzay İstasyonu (@Space_Station) 31 Ekim 2022

ISS astronotları, tesisin Dünya’nın yaklaşık 250 mil üzerindeki yörüngesi sırasında genellikle aurora’nın şaşırtıcı manzaralarına maruz kalıyor.

Bu fenomen, güneş fırtınalarından gelen parçacıklar Dünya atmosferindeki gazlarla çarpıştığında gerçekleşir. Dönen ışığın ortaya çıkan görüntüleri yerden de görülebilir ve Alaska, Kanada, İzlanda, Grönland, Norveç, İsveç ve Finlandiya gibi uzak kuzey konumları onları yakalamak için en iyi noktalardır. Alternatif olarak, onları uzak güneydeki Tazmanya ve Yeni Zelanda gibi yerlerde de görebilirsiniz.

ISS tarafından Pazartesi günü tweetlenen, NASA astronotu Don Pettit tarafından, istasyonun 10 yıl önce gerçekleşen 30. Seferi’nin bir parçası olduğu sırada yakalandı.

Son yıllarda ISS’den yakalanan diğer auroralarla karşılaştırıldığında, yukarıdaki uzay istasyonu doğrudan üzerinden geçtiği için özellikle yoğun.

Amerikalı astronot Pettit, üç uzay görevi sırasında yörünge karakolundan eşsiz ve güzel görüntüler yakalamasıyla ün kazandı.

Astronot, istasyonun Cupola modülünden alınan ve Dünya’yı daha önce hiç görmediğiniz gibi gösteren bu çarpıcı resim de dahil olmak üzere birçok görüntüsünü Twitter hesabında paylaşıyor.

Pettit’in yakın zamanda tweetlediği, uzay istasyonundan yörüngesel bir gün doğumunu gösteren bu inanılmaz videoyu çekin.

Yörünge gündoğumunda Zodyak Işığı. Bu makara güneşin doğuşunu gösterir. @ISS güneş sistemimizdeki gezegenler arası tozun zodyak bulutu olarak görüldüğü yer. pic.twitter.com/lbgLMmMaPF

— Don Pettit (@astro_Pettit) 16 Ekim 2022

Ve işte ticari marka uzun pozlamalarından biri:

Favorilerimden biri! https://t.co/7WgiBdGQ9c

— Don Pettit (@astro_Pettit) 21 Ağustos 2022

Pettit ayrıca ISS seferleri sırasında yenilikçilik konusunda bir hüner sergiledi. Örneğin, 2002-2003’teki 6. Sefer sırasında astronot, ISS’nin çevresinden toplanan parçaları, ahır kapısı izleyicisi olarak bilinen şeyi inşa etmek için kullandı. dünyanın yüzeyi.

Pettit’in Twitter profilinde şöyle yazıyor: “Eğitim olarak mühendisim, meslek olarak bir bilim insanıyım ve ezbere bir kaşifim.” bir bakış onun tweetlerive onun da harika bir uzay fotoğrafçısı olduğunu kabul edeceksiniz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow