Valve, Bölgesel Fiyatlandırma Önerilerini Güncelledikçe Hindistan’daki Steam Oyunları Daha Pahalı Oluyor

Steam’in yeni bölgesel fiyatlandırması, PC oyunlarını Hindistan’da daha pahalı hale getirmek üzere. Valve, bölgesel fiyatlandırma aracını güncelleyerek ABD dışında desteklenen tüm para birimleri için yeni, daha yüksek maliyetler belirledi. Hindistan’da, şu anda oyun dağıtım endüstrisini etkileyen sürekli artan enflasyona uyum sağlamak için maliyetlerin yüzde 85 oranında artması bekleniyor. Örneğin, başlangıçta Rs’ye satılan bir PC oyunu. […]

Valve, Bölgesel Fiyatlandırma Önerilerini Güncelledikçe Hindistan’daki Steam Oyunları Daha Pahalı Oluyor

Steam’in yeni bölgesel fiyatlandırması, PC oyunlarını Hindistan’da daha pahalı hale getirmek üzere. Valve, bölgesel fiyatlandırma aracını güncelleyerek ABD dışında desteklenen tüm para birimleri için yeni, daha yüksek maliyetler belirledi. Hindistan’da, şu anda oyun dağıtım endüstrisini etkileyen sürekli artan enflasyona uyum sağlamak için maliyetlerin yüzde 85 oranında artması bekleniyor. Örneğin, başlangıçta Rs’ye satılan bir PC oyunu. 1.299 şimdi Rs’ye mal olacak. Steam’de 2400. Açık olmak gerekirse, fiyat artışı Steam’deki gerçek oyun maliyetlerini yansıtmıyor. Aksine, bunlar fiyatlandırma üzerinde nihai kontrole sahip olan geliştiriciler için önerilerdir.

Valve, “Bunun yararlı bir rehber olduğunu düşünüyoruz, ancak satın alma gücü ve döviz kurları sürekli değiştiğinden, güncel kalmak için bu dönüşüm önerilerinde önemli değişiklikler yapmamız gerekiyordu” dedi. Blog yazısı. “Yeni öneriler artık yayında ama her zaman olduğu gibi Steam’deki geliştiriciler kendi fiyatlarını kontrol ediyor.” Yeni Steam fiyatlandırma aracı, geliştiricilere oyunları için uygun fiyatları belirleme konusunda rehberlik eden bir eğitim videosu ile artık yayında.

Valve, bölgeye bağlı olarak fiyatları yükseltmek için herhangi bir “gereklilik veya beklenti” olmadığını, ancak önerilerini her zaman gözden geçirebileceğini özellikle belirtiyor. Bununla birlikte, güncelleme, PC geliştiricilerinin, araç seti aracılığıyla, tanıdık olmayan para birimleri için hızlı bir dönüşümü kabul etmesini ve yukarıda belirtildiği gibi daha yüksek olan başlıklarına tokat atmasını son derece uygun hale getiriyor.

steam bölgesel fiyatlandırması steam bölgesel fiyatlandırması

Steam’in güncellenmiş bölgesel fiyatlandırması
Fotoğraf Kredisi: Vana

Örneğin Arjantin, fiyatlarda yüzde 485’lik bir artış görüyor ve ARS 649,99 (yaklaşık 346 Rs.) oyununu 3,800 ARS’ye (yaklaşık 2,020 Rs.) yükseltiyor. Arjantin’deki Steam fiyatlandırması, bölgelerini ve banka ayrıntılarını Arjantin’e dik bir düşüşle oyun satın almanın bir yolu olarak ayarlayacak olan değerli oyuncular için bir sıcak nokta işlevi gördü. Öte yandan İngiltere, yalnızca yüzde 8’lik bir fiyat artışı görüyor ve 46,49 £ (yaklaşık 4,387 Rs.) oyunu 49.99 £ (yaklaşık 4,717 Rs.) seviyesine çıkarıyor.

Valve’ın bölgesel fiyatlandırma önerilerini güncellemesinden bu yana bir süre geçti, ancak son zamanlarda geliştirici odaklı belgelerşirket, müşterilerin daha iyi bir anlaşmaya varmak için bölgeleri değiştirmekten alıkoymak için önerileri düzenli olarak güncelleyeceğini belirtti.

“Bütün bu faktörler, zaman içindeki ekonomik değişikliklere ayak uydurabilmemiz için bu fiyat önerilerini çok daha düzenli bir şekilde yenileme taahhüdüne yönlendirdi” diyor. Bu yeni, güncellenmiş Steam fiyatlandırma araç seti, basit bir yöntem olmasa da bu önlemlerin ilki olacaktır. Fiyat artışları, “tek bir para biriminde fiyatı artırıyor olsanız bile” tüm bölgeler için indirimde 28 günlük bir bekleme süresi oluşturur.

Bu öneriler Valve’nin Half-Life ve Counter-Strike serileri gibi kendi oyunlarında da geçerli olacak.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik bildirimimize bakın.

Teknory