Volvo EX90 Vs. Polestar 3: Elektrikli SUV Karşılaşması

Volvo EX90 ve Polestar 3’ün ortak bir mimariye sahip olmasının korkunç olduğunu söylemiyoruz, ancak iki elektrikli SUV’nin kabinleri de neredeyse aynı görünüyor. Kapak tarafında, her ikisinin de minimalist tasarımını seviyoruz. Volvo, Android Automotive OS tarafından desteklenen 15 inçlik bir portre bilgi-eğlence ekranına sahip. Ayrıca gösterge paneli ve yedi standart koltuk için küçük bir dijital ekrana […]

Volvo EX90 Vs.  Polestar 3: Elektrikli SUV Karşılaşması

Volvo EX90 ve Polestar 3’ün ortak bir mimariye sahip olmasının korkunç olduğunu söylemiyoruz, ancak iki elektrikli SUV’nin kabinleri de neredeyse aynı görünüyor. Kapak tarafında, her ikisinin de minimalist tasarımını seviyoruz. Volvo, Android Automotive OS tarafından desteklenen 15 inçlik bir portre bilgi-eğlence ekranına sahip. Ayrıca gösterge paneli ve yedi standart koltuk için küçük bir dijital ekrana sahip.

Öte yandan, Polestar 3 kesinlikle beş koltuklu bir araç, ancak Volvo EX90 ile eskinin kabinini ayırt etmek için çok iyi görünmeniz gerekecek. Volvo’dan biraz daha koyu bir tema ile aynı minimalist, düğmesiz yerleşim düzenine sahiptir. Polestar 3, Android Automotive OS çalıştıran 14,5 inç portre odaklı bilgi-eğlence dokunmatik ekrana ve yeke arkasında daha küçük bir 9 inç ekrana sahip. Her iki EV de Google Asistan ve Google Haritalar’ı çalıştırabilir veya Google Play Store’dan diğer uygulamaları indirebilir.

Otonom sürüş için hüküm

Farklı olan, Volvo EX90’ın standart LiDAR sensörüdür; sahip olan ilk Volvo. Ön camın üzerine monte edilmiş olup, ADAS özelliklerine (engellerden kaçınma ve şerit değiştirme yardımı gibi) ve markanın Pilot Assist’ine güç sağlamak için hassas ölçümler sunarken, dış dünyanın 360 derecelik bir perspektifini sağlamak için aracın sensörleri, radarları ve kameralarıyla birlikte çalışır. yarı otonom sürüş sistemi.

Ölçeğin diğer ucunda, Polestar 3 bir düzine ultrasonik sensöre, beş kameraya ve beş radar modülüne sahiptir. Yakında bir Luminar LiDAR sensörü, daha fazla kamera ve (umarım) otonom sürüşü mümkün kılmak için daha fazla sensör içeren bir Pilot Paketi seçeneği var.

Karar

Volvo EX90 ve Polestar 3 arasında seçim yapmak iki ana faktöre bağlı olacaktır: Fiyatlandırma ve oturma kapasitesi. Yedi koltuklu ve 80.000$’ın altında olması beklenen bir MSRP’ye sahip modern bir elektrikli SUV istiyorsanız, Volvo EX90 kazanır. Polestar 3, daha az koltuk sunarken yaklaşık 85.000 $ (artı hotrod etkinleştiren Performans Paketi için 6.000 $) daha pahalıya mal olabilir, ancak büyük olasılıkla çocukları okula bıraktıktan sonra daha atletik bir sürüş sağlayacaktır.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow