Windows 10'Da Steam İndirmeleri Nasıl Hızlandırılır

Steam, milyonlarca aktif kullanıcısı olan PC'deki en popüler oyun platformlarından biri olmaya devam ediyor. Uygulama, uygun fiyatlarla satın alınabilecek ve neredeyse anında oynanabilecek birçok oyun sunuyor.

Windows 10'Da Steam İndirmeleri Nasıl Hızlandırılır

 Zaman zaman zorlayıcı olabilen oyununuzu indirmeniz yeterlidir. Modern oyun depolama gereksinimleri, tüm grafik ve özelleştirme iyileştirmeleri nedeniyle yıllık olarak artmaktadır. AAA oyunları, sisteminizden 100 GB'a kadar yer kaplayabilir ve bu, eski oyunlara kıyasla çok büyük bir miktardır.

ndirmeler, öncelikle daha büyük dosya boyutları nedeniyle eskisinden çok daha uzun sürüyor. Ancak indirme hızınız da önemli bir rol oynar. Diğer oyuncular size daha iyi bir bağlantı kurmanızı veya McDonald's Wi-Fi'sinden çıkmanızı söylerdi, ancak bazen, ultra hızlı fiber optik internete sahip olsanız bile, oyun indirmeleri sonsuza kadar sürermiş gibi geliyor. Bu sorun genellikle bant genişliği bağlantınızdan değil, indirme sunucularından kaynaklanır. Sorun, uygulama içi sorunlar veya hatta bilgisayarınız da olabilir.

Steam indirmelerinizi nasıl hızlandıracağınızı öğrenmek için okumaya devam edin.

Steam Oyunlarını Daha Hızlı İndirmenin En İyi 5 Yolu

Bu yöntemlerden sadece birini denedikten sonra Steam indirme hızınız aynı kalırsa umudunuzu kaybetmeyin. Hepsini gözden geçirin ve kesinlikle bir dereceye kadar iyileşme göreceksiniz.

Gereksiz İşlemleri Sonlandırın

Bazen çok fazla uygulama ve hizmet bilgisayar kaynaklarını tüketir. Kullanılmayan işlemlerin ortadan kaldırılması, istenen Steam Oyunlarını elde etmek için gereken indirmeler ve herhangi bir giriş/çıkış işlemi dahil olmak üzere diğer görevler için RAM ve CPU'yu açar. Windows 10'da gereksiz işlemleri devre dışı bırakmak için yapmanız gerekenler.

 1. Ctrl + Alt + Delete tuşlarına basarak ve onu seçerek veya sadece Ctrl + Shift + Esc tuşlarına basarak Görev Yöneticisi'ni açın .

 2. Gereksiz işlemlere sağ tıklayın ve Görevi Sonlandır'ı seçin. İndirme hızınızı etkileyebilecek tüm tarayıcıları ve diğer seçici programları kapattığınızdan emin olun.

 3. Görev Yöneticisi penceresinin altında , Kaynak İzleyiciyi Aç'a tıklayın, ardından bant genişliğinizi bir şeyin alıp almadığını görmek için Kaynak İzleyicisi'nde Ağ sekmesini seçin.

 4. Tüm bant genişliğinizi tüketen bir uygulama bulursanız, görevi orada da bitirmek isteyebilirsiniz. İşleme sağ tıklayın, ardından İşlem Ağacını Sonlandır'ı seçin. Listeden çıkarmak genellikle zaman aldığından sabırlı olun.

Steam İndirmelerine Öncelik Verin

Steam'de maksimum indirme hızı sağlamak için Görev Yöneticisini de kullanabilirsiniz.

 1. Steam'in çalıştığından emin olun ve ardından Görev Yöneticisi'ni açın .
 2. İşlemler listesinde Steam İstemcisini bulun , sağ tıklayın ve Ayrıntılara git öğesini tıklayın .
 3. Şimdi, Ayrıntılar penceresinde SteamService.exe işlemine sağ tıklamanız ve önceliğini Yüksek olarak ayarlamanız gerekir. Bu yöntem Steam indirme hızınız için harikalar yaratmayabilir, ancak en azından diğer işlemlere göre öncelik tanıyacaktır.

Not: Windows 10, kapatıldıktan sonra ayarı kaydetmez. Prio veya Process Hacker gibi bir üçüncü taraf uygulaması kullanmıyorsanız, her açılıştan sonra öncelik seviyesini değiştirmeniz gerekecektir.

İndirme Bölgenizi ve Bant Genişliği Sınırınızı Kontrol Edin

Steam'in indirmeler için konumunuzu kullandığını biliyor muydunuz? İndirme hızınız bölgenizden etkilenir, ancak Steam bazen yanlış alanı algılayabilir. Optimum sonuçlar için her zaman konumunuzu veya size en yakın olanı seçmelisiniz.

Aşağıdaki adımları uygulayarak bölgenizi seçebilirsiniz:

 1. Steam uygulamasını açın , ardından sol üst köşedeki Steam'e tıklayın ve ardından Ayarlar'ı seçin .

 2. Şimdi İndirilenler bölümüne tıklayın.

 3. Buradan, size en yakın bölgeyi seçebileceğiniz İndirme Bölgesi açılır menüsüne tıklayın.

 4. Ayrıca, bizi kutulamak için bant genişliğini sınırla seçeneğinin işaretli olmadığından emin olun.

Bazen size en yakın bölge en uygun seçenek olmayabilir. Bu senaryo, o bölgedeki yüksek trafikten kaynaklanmaktadır, bu nedenle farklı bir konum seçmek, daha uzakta olsa bile bazen indirme hızınızı artırabilir.

Antivirüsünüzü ve Güvenlik Duvarınızı Devre Dışı Bırakın

Bazen güvenlik duvarınız veya antivirüs programlarınız indirme hızlarınıza müdahale eder. Herhangi bir değişiklik olup olmadığını görmek için her birini devre dışı bırakmayı deneyin. Nasıl devre dışı bırakılacağını görmek için virüsten koruma sağlayıcınızın kılavuzuna veya web sitesine bakın.

 1. Cortana arama kutusuna güvenlik duvarı yazın ve ardından Windows Defender Güvenlik Duvarı'nı seçin.
 2. Ardından, Windows Defender Güvenlik Duvarı'nı aç veya kapat'ı seçin.
 3. Son olarak, Windows Defender Güvenlik Duvarını Kapat kutusunu işaretleyerek bunu onaylamanız ve ardından Tamam'ı seçmeniz gerekir .

İnternet Bağlantınızı Optimize Edin

Herkes en iyi internet bağlantı hızlarını karşılayamaz, ancak en azından onu tam potansiyeline göre optimize edebilirsiniz. Her şeyden önce, Steam'deki oyunlar da dahil olmak üzere herhangi bir şey indirirken bir Ethernet bağlantısı kullanmayı deneyin. Wi-Fi her zaman optimum indirme hızları sağlamaz.

Bu tür bir bağlantının tüm avantajlarından yararlanmak için LAN sürücülerinizin güncel olduğundan emin olun. Birçok program tüm sürücülerinizi kolayca günceller, ancak çoğu pahalıdır. DriverEasy, en yeni sürücülerin tümünü indirmek için uygun ücretsiz ve premium sürümlerde gelir.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow