Windows 10’da Windows Spotlight Kilit Ekranı Görüntüleri Nasıl Bulunur?

Windows 10, Windows’un bugüne kadarki en estetik açıdan hoş sürümüdür. Bu açıklama hiçbir yerde işletim sisteminin güzel duvar kağıtları, temalar ve arka plan resimleri desteğinden daha açık bir şekilde gösterilmez. Çoğu temanın ve duvar kağıdı görüntüsünün bulunması ve diğer kullanımlar için yeniden kullanılması kolaydır (şu konudaki makalemize bakın: Windows 10’da duvar kağıdı resimleri nasıl bulunur?). […]

Windows 10’da Windows Spotlight Kilit Ekranı Görüntüleri Nasıl Bulunur?

Windows 10, Windows’un bugüne kadarki en estetik açıdan hoş sürümüdür. Bu açıklama hiçbir yerde işletim sisteminin güzel duvar kağıtları, temalar ve arka plan resimleri desteğinden daha açık bir şekilde gösterilmez.

Çoğu temanın ve duvar kağıdı görüntüsünün bulunması ve diğer kullanımlar için yeniden kullanılması kolaydır (şu konudaki makalemize bakın: Windows 10’da duvar kağıdı resimleri nasıl bulunur?).

Ancak, Windows Spotlight görüntüleri olarak bilinen, izini sürmesi daha zor olan bir görüntü kaynağı vardır. Bu duvar kağıdı resimleri, Windows 10 profilinize otomatik olarak indirilen ve profiliniz kilitlendiğinde ekranınızda görünen, Bing tarafından küratörlüğünü yapılan bir dizi çarpıcı fotoğraftır.

Windows 10’da Windows Spotlight kilit ekranı görüntülerini burada bulabilirsiniz.

Windows Spot Işığı Nasıl Etkinleştirilir

Bu güzel duvar kağıdı resimlerini Bing’den bulup elde etmek için Windows Spotlight’ı etkinleştirmiş olmanız gerekir. Seçenek varsayılan olarak etkindir, ancak sistem ayarlamaları nedeniyle bir noktada değişmiş olabilir.

Etkinleştirmediyseniz, bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

Windows 10 görev çubuğunuzun arama kutusuna tıklayın ve “kilit ekranı” yazın, ardından enter tuşuna basın, kilit ekranı ayarları uygulamasını başlatacaktır.

“Arka Plan” açılır menüsünde birkaç seçeneğiniz vardır. Arka planınız Windows Spotlight’tan farklı bir şeye ayarlanmışsa değiştirin. Burada, uygulamaların hızlı veya ayrıntılı durumları gösterebileceği geçişler ve oturum açma ekranında Windows masaüstü arka planınızı gizleme veya gösterme fırsatı dahil olmak üzere birkaç başka seçenek vardır.

Bir noktayı açıklığa kavuşturmak için: Windows arasında bir fark var ‘kayıt olmak ekran’ ve Windows kilit ekranıen.’ Burada tartışılan Windows Spot Işığı özelliği aşağıdakiler için geçerlidir: kilit ekranı.

PC’nizi kilitleyerek Spotlight özelliğini hızlı bir şekilde test edebilirsiniz (klavye kısayolu: Windows Tuşu + L). Windows’un kopyayı Bing’in sunucularından alması gerektiğinden, İnternet bağlantı hızınıza bağlı olarak yeni bir Windows Spotlight görüntüsünün yüklenmesi birkaç dakika sürebilir. Spotlight’ı zaten açtıysanız, Windows bu görüntüleri arka planda önceden yakalar, ancak özelliği yeni açtıysanız biraz gecikme olabilir.

Yeni Windows Spotlight arka plan resimlerinizi kilit ekranında önizlerken ara sıra, gördüklerinizi beğenip beğenmediğinizi soran bir metin kutusu görebilirsiniz. Evet (“Beğendim!”) veya hayır (“Hayran değilim”) şeklinde yanıt vermek için kutunun üzerine gelebilir veya üzerine dokunabilirsiniz. Tercihinizi seçtikten sonra, Windows ve Bing, bu bilgileri, tıpkı kullanıcıların Pandora veya Apple Music gibi hizmetlerde özel şarkı çalma listelerine puan verebilmesi gibi, gelecekteki görüntüleri zevklerinize göre özelleştirmek için kullanır.

Windows Spot Işığı Kilit Ekranı Görüntüleri Nerede Bulunur?

Windows Spotlight’ı etkinleştirdikten sonra, çeşitli resimler toplamaya başlayacaktır. Peki, onları PC’nizde nerede buluyorsunuz?

Microsoft bu görüntüleri çok iyi gizler, bu yüzden onlara ulaşmak için biraz araştırma yapmanız gerekecek. Bunları nasıl bulacağınız aşağıda açıklanmıştır:

 1. Açık Dosya Gezgini (bulmakta zorlanıyorsanız arama kutusuna ‘Dosya Gezgini’ yazın) ve görüş sekme.
 2. Bul ve tıkla Seçenekler Dosya Gezgini’nin şerit araç çubuğunun en sağında (görmek için Dosya Gezgini’nin boyutunu ayarlamanız gerekebilir). Tıklamak Klasör ve arama seçeneklerini değiştir.
 3. Görünen Klasör Seçenekleri penceresinde, görüş sekme.
 4. İçinde Gelişmiş Ayarlar liste, etiketli düğmeyi tıklayın Gizli dosyaları, klasörleri ve sürücüleri göster.
 5. Tıklamak Uygulamak değişikliği kaydetmek için tıklayın ve ardından TAMAM Klasör Seçenekleri penceresini kapatmak için
 6. Dosya Gezgini’nde şuraya gidin: Bu PC > C: > Kullanıcılar > [Your User Name] > AppData > Yerel > Paketler > Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_cw5n1h2txyewy > LocalState > Varlıklar.

Bu noktada, herhangi bir dosya uzantısı olmayan birçok dosya içeren bir Assets klasörü görmelisiniz. Bu dosyalar, çeşitli boyut ve biçimlerde listelenen Windows Spotlight kilit ekranı resimlerinizdir.

Windows Spotlight görüntülerinden herhangi birini masaüstü veya dizüstü bilgisayarınızda kullanmayı planlıyorsanız, bu görüntülerin masaüstü boyutlu sürümlerini isteyeceksiniz. Bunlar genellikle en büyük dosya boyutlarına sahip görüntülerdir. Doğru duvar kağıdı dosyalarını nasıl belirleyeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

 1. Dosya Gezgini’ni şuna değiştir: Detaylar görüş.
 2. sağlamak Boyut sütunu, doğru resimleri belirlemenize yardımcı olmak için etkinleştirilir.

İstediğiniz Resimleri Kopyalayıp Yapıştırın

Şimdi, az önce bulduğunuz bu veri karmaşasını anlamlandırmamız gerekiyor. bu dosyalar JPEG görüntüleridir benzersiz isimlerle. Fotoğrafları nasıl alacağınız aşağıda açıklanmıştır.

 1. Daha büyük dosya boyutlarına sahip (genellikle 400 KB’den yüksek) bir veya iki dosya seçin.
 2. kopyala seçili dosyaları masaüstünüze veya PC’nizdeki başka bir klasöre atın.
 3. Dosyaları yapıştırdığınız dizine gidin.
 4. Bir dosyayı vurgulayın ve düğmesine basın. F2 yeniden adlandırmak ve sonuna ‘.jpg’ uzantısını eklemek için klavyenizde.

Dosyayı yeniden adlandırdıktan ve sonuna ‘.jpg’ ekledikten sonra, dosyayı Windows Fotoğrafları’nda veya tercih ettiğiniz resim görüntüleyicide açmak için çift tıklayabilmeniz gerekir.

Bir Uygulama ile Windows Spotlight Görüntülerini İndirin

Windows 10 Mağazası, Spotlight duvar kağıtlarını indirmek ve elde etmek için özel olarak tasarlanmış birkaç uygulama içerir. Uygulamalar, tüm kıpır kıpır ve karmaşık adımlar olmadan süreci kolaylaştırır.

Bazı iyi seçenekler şunları içerir:

Her iki uygulama da Windows 10’da Spotlight görüntülerini hızlı ve kolay bir şekilde indirmenize olanak tanır. Ancak bu uygulamalar biraz etkilenebilir veya gözden kaçabilir, bu nedenle bu makalenin başlarında açıklanan manuel çözümü uygulamanız daha iyi olabilir.

Öne Çıkan Görüntüleri İndirmek İçin Bir Web Sitesi Kullanın

bu Windows 10 Öne Çıkan Görüntüler sitenin arşivlenmiş 2.000’den fazla Spotlight görüntüsü vardır ve her gün daha fazlası eklenir, bu da siteyi, işi kendileri yapmak zorunda kalmadan Spotlight görüntülerini indirmek isteyen kullanıcılar için harika bir seçenek haline getirir.

Sıkça Sorulan Sorular

Windows Spotlight Kilit Ekran Görüntüleri ile ilgili diğer sorularınızın yanıtlarını burada bulabilirsiniz.

Windows Spotlight Lockscreen’i nasıl kapatabilirim?

Yukarıdaki adımları izleyerek ve farklı bir arka plan seçerek Windows Spotlight Kilit Ekranını devre dışı bırakabilirsiniz.

Bunu yapmak için şu yolu izlemeniz yeterli: Kilit ekranı Ayarları > Kilit ekranı > Arka plan açılır menüsü. Seçme Resim veya Slayt gösterisi.

Spotlight Lockscreen’i özelleştirebilir miyim?

Kesinlikle! E-postalarınızı, takviminizi ve daha fazlasını ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken kilit ekranı ayarlarına (yukarıda gösterilen) gitmek ve arka plan açılır menüsünün altındaki uygulama simgelerine tıklamak. Ardından, kilit ekranınızda görmek istediğiniz uygulamaları ekleyin veya kaldırın.

Takviminizi, e-postanızı, Pandora’yı, hava durumunu ve daha fazlasını seçebilirsiniz.

Bu güzel resimlere erişmek için başka öneriniz veya ipucunuz var mı? Bunu yaparsanız, lütfen fikirlerinizi aşağıdaki yorumlarda bizimle paylaşın!

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow