Windows 11 build 25169'da yeni Windows Spotlight teması nasıl etkinleştirilir

Dev Channel'da bulunan Windows 11 build 25169 , masaüstünde Windows Spotlight duvar kağıtlarını etkinleştirmenin yeni bir yolunu tanıttı. Kullanıcılar, Kişiselleştirme ayarlarında özel bir tema kullanarak Windows Spotlight'ı açabilir.

Windows 11 build 25169'da yeni Windows Spotlight teması nasıl etkinleştirilir

Beta Kanalındaki yeni görev çubuğu taşması gibi , Windows Spotlight teması da Microsoft tarafından güncellenmiş sürüm notlarında onaylandığı üzere yalnızca bazı içerdekiler tarafından kullanılabilir . Windows 11 build 25169'da ( @ PhantomOfEarth aracılığıyla) yeni Windows Spotlight temasını şu şekilde etkinleştirebilirsiniz .


Önemli : Vivetool, yazılım sorunlarına ve kararsızlıklara neden olabilecek yayınlanmamış Windows özellikleriyle uğraşmaya yönelik üçüncü taraf bir uygulamadır. İşletim sistemiyle deneme yapmadan önce, riski size ait olmak üzere ilerleyin ve önemli verileri her zaman yedekleyin.


  1. Bu bağlantıyı kullanarak GitHub'daki deposundan en son Vivetool sürümünü indirin . Uygulamayı sizin için uygun olan her yerde çıkarın.
  2. Windows Terminal'i Yönetici olarak çalıştırın ve Vivetool klasörünü CD komutuyla açın. İşte bir örnek: CD C:\Vivetool.
  3. Şimdi şu komutu yürütün: vivetool /enable /id:39258685 .
  4. Bilgisayarı yeniden başlatın.
  5. Ayarlar uygulamasını açın ve Kişiselleştirme bölümüne gidin. Windows Spotlight teması, diğer varsayılan temaların hemen yanında olmalıdır.

Windows Spotlight temasını devre dışı bırakmak için vivetool /disable /id 39258685 komutunu kullanın.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow