Windows 11 sonunda en iyi macOS özelliklerinden birine kavuştu

Microsoft, mobil erişim noktası bağlantısı için ilginç yeni bir özellik içeren Dev ve Beta Kanalları için yeni bir Windows 11 önizleme derlemesi yayınladı. Bu özellik, iPhone’unuzu dahil etmek zorunda kalmadan bilgisayarınızı veya tabletinizi bir mobil erişim noktasına dönüştürmenize olanak tanıyan macOS ve iPadOS’ta görülene benzer. Gübre Caovn/Unsplash Apple sürümünde, akıllı telefonunuzdan erişim noktası ayarlarına erişmek […]

Windows 11 sonunda en iyi macOS özelliklerinden birine kavuştu

Microsoft, mobil erişim noktası bağlantısı için ilginç yeni bir özellik içeren Dev ve Beta Kanalları için yeni bir Windows 11 önizleme derlemesi yayınladı.

Bu özellik, iPhone’unuzu dahil etmek zorunda kalmadan bilgisayarınızı veya tabletinizi bir mobil erişim noktasına dönüştürmenize olanak tanıyan macOS ve iPadOS’ta görülene benzer.

Dell XPS Dizüstü Bilgisayarda Windows 11'in Telefon Bağlantısı.
Gübre Caovn/Unsplash

Apple sürümünde, akıllı telefonunuzdan erişim noktası ayarlarına erişmek ve şifre girmek zorunda kalmadan mobil erişim noktası özelliğini yardımcı bir cihazdan görüntüleyebilir ve seçebilirsiniz. Neowin kayıt edilmiş.

Windows 11 önizlemesi için bu işlev, Microsoft’un yazılımında zaten bulunan Phone Link uygulamasına ekleniyor. Tek yakalama, yalnızca sınırlı sayıda Samsung akıllı telefonla uyumlu olacağıdır.

Cihazların ayrıca özelliği çalıştırmak için aşağıdakiler de dahil olmak üzere çeşitli gereksinimleri olması gerekir:

  • One UI 4.1.1 ve daha yenisine sahip bir Samsung akıllı telefon.
  • En son Android 12L güncellemesi
  • Wi-Fi ve Bluetooth ve Windows 11’in 22621 veya daha yeni bir sürümünü içeren bir bilgisayar
  • Sıcak noktaları destekleyen bir hücresel plan
  • Phone Link sürüm 1.22082.111.0 veya daha yenisi
  • 1.22081.142 veya daha yeni bir sürüme sahip Samsung cihazınızdaki Windows uygulamasına bağlantı

Microsoft’un şu ana kadar Samsung ile olan ilişkisi, markanın bu tür özellikleri Galaxy akıllı telefonlara kolayca uygulamasına izin verebilir. Bu özelliğin Geliştirme ve Beta aşamasında olmasıyla birlikte diğer Android cihazlarda kullanıma sunulup sunulmayacağı konusunda bir bilgi yok.

Phone Link, Windows 11’e Şubat ayında Your Phone adı altında gelen ilginç bir özelliktir. Microsoft’un Galaxy S22 serisinin lansmanı için markayla yaptığı ortaklığın bir parçası olarak, o zamanlar da Samsung’a özel bir özellikti. Bu işbirliğinin bir parçası olarak Galaxy Z Fold, Galaxy Z Flip, Galaxy S serisi ve Galaxy Note serisi gibi Samsung modelleri de artık Phone Link olarak bilinen Your Phone ile uyumlu cihazlar arasındaydı.

Microsoft daha sonra özelliği yeniden markalamayı ve yeniden tasarlamayı ve uyumluluğunu Samsung modellerinin dışındaki diğer Android cihazlara açmayı seçti. Ayrıca yeni bir kurulum yöntemi sunan Android kullanıcıları, özelliği cihazlarıyla eşleştirmek için telefonlarından bir QR kodu tarayabiliyor.

Microsoft ayrıca Honor markası ve Honor Magic V, Honor Magic 4 serisi ve Honor Magic 3 dahil olmak üzere Phone Link dahil olmak üzere cihazlarla ortaklığını duyurdu.

Editörün Önerileri


Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow