Windows PC’nizde iPhone Mesajları Nasıl Alınır

Apple, başkalarıyla iyi geçinmekle ünlü değil. Ürün ekosistemi sorunsuz çalışsa da, bunun dışındaki cihazlarla entegrasyonlar en iyisi değildir. Günlük sürücünüz iPhone ise, ancak Windows PC’den Mac’e geçmek istemiyorsanız bu uygunsuz olabilir. Varsayılan olarak, bir Windows PC’de iPhone mesajlarını alamazsınız. İyi haber şu ki, bunun etrafında bazı etkili yollar var. 1. WhatsApp Web/Windows Uygulaması Bu yöntem, […]

Windows PC’nizde iPhone Mesajları Nasıl Alınır

Apple, başkalarıyla iyi geçinmekle ünlü değil. Ürün ekosistemi sorunsuz çalışsa da, bunun dışındaki cihazlarla entegrasyonlar en iyisi değildir. Günlük sürücünüz iPhone ise, ancak Windows PC’den Mac’e geçmek istemiyorsanız bu uygunsuz olabilir.

Windows PC'nizde iPhone Mesajları Nasıl Alınır

Varsayılan olarak, bir Windows PC’de iPhone mesajlarını alamazsınız. İyi haber şu ki, bunun etrafında bazı etkili yollar var.

1. WhatsApp Web/Windows Uygulaması

Bu yöntem, iPhone-Mac mesaj entegrasyonuna olabildiğince yaklaşır. Yani, WhatsApp mesajlarına SMS olmadan razı olmaya istekli olduğunuz sürece.

İşte yapmanız gerekenler.

 1. git Naber‘nin web sitesini PC’nizde tıklayın ve WhatsApp Web üst menüde. Web uygulaması hemen başlayacak ve size bir QR kodu gösterecektir.
 2. iPhone’unuzda WhatsApp’ı açın ve sağ alt köşedeki dişli simgesine dokunun.
 3. git Bağlı Cihazlar > Bir Cihazı Bağla. Kullanmanız istendiğinde Yüz Kimliği/Dokunma Kimliğimusluk TAMAM.
 4. Kamerayı PC’nizdeki QR koduna doğrultun.

iPhone’unuz ve PC’niz tüm WhatsApp mesajlarını senkronize edecek, böylece onları hemen göreceksiniz.

Ayrıca Windows için WhatsApp uygulamasını web sitesinden indirebilirsiniz. git İndirmek, sağ tarafta indirme düğmesini göreceksiniz. Yüklendikten sonra uygulama, hesapları yukarıda açıklandığı gibi bağlamanıza izin verir.

2. E-posta Mesajları

iPhone’unuz, Mesajlar uygulaması aracılığıyla konuşmaları e-posta ile göndermenize olanak tanır. Ancak, bunları birer birer dışa aktarabilirsiniz. En uygun yöntem olmasa da, bilgisayarınızda görmek istediğiniz belirli konuşmalarınız veya mesajlarınız varsa yine de yararlı olabilir.

Bu adımları izleyerek kendinize e-posta gönderebilirsiniz.

 1. Açık Mesajlar.
 2. Göndermek istediğiniz konuşmayı seçin.
 3. Görüşmedeki mesajlardan herhangi birini basılı tutun.
 4. Musluk Dahave sağ alt köşedeki ileri ok düğmesine dokunun.
 5. E-posta adresinizi yazın ve gönder düğmesine dokunun.

Bunun yalnızca seçtiğiniz mesajları görmenize izin vereceğini unutmayın. Size e-postayla gönderilen konuşmadan yeni mesajlar almayacaksınız.

3. Chrome Uzaktan Masaüstü

Zaten bir Mac’iniz varsa ancak mesajlarınıza bir PC’den de erişmek istiyorsanız, onları bağlamanın bir yolu vardır. Tek gereken basit bir Google Chrome Uzaktan Masaüstü uzantısıdır. İşte nasıl kurulacağı.

 1. Açık Google Chrome Windows cihazınızda.
 2. Chrome Web Mağazası’na gidin ve şunu arayın: Chrome Uzaktan Masaüstü.
 3. Bulduğunuzda, tıklayın Chrome’a ​​ekle > Uzantı eklemek.
 4. Yukarıdaki işlemi Mac’inizde tekrarlayın.
 5. Mac’inizde, Uzak Masaüstü sağ üst köşedeki simge.
 6. Altında Uzaktan Erişimi Ayarlamavi indirme simgesine tıklayın.
 7. Ana Uzak Masaüstü menüsüne geri dönün ve Aç. PC’nize gireceğiniz bir kod alacaksınız.
 8. PC’nizde Uzak Masaüstü’nü açın ve üzerine tıklayın. Uzaktan Destek. Erişim kodunu girin ve tıklayın. Bağlamak.

PC’niz ve Mac’iniz artık Uzak Masaüstü aracılığıyla bağlanacaktır. iPhone’unuza bir mesaj aldığınızda, her zamanki gibi Mac’inizde otomatik olarak görünür, ancak şimdi onu PC’nizde de görürsünüz.

4. Üçüncü Taraf Uygulamaları

İPhone’unuzu ve PC’nizi bağlamanıza izin verecek birçok üçüncü taraf uygulaması vardır. Cydia en popüler seçenekler arasındadır, ancak PC’nize mesaj almak için ödeme yapmanız gerekir. Yatırıma değer bulursanız, özelliği nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır. (Bu yöntemi son çare olarak kullanmanız gerektiğini unutmayın. iPhone’unuzu jailbreak yaparak garantisini geçersiz kılar ve olası hatalara veya diğer sorunlara maruz bırakır.)

 1. şuraya git CydiaÜcretsiz iPhone’unuzdaki Safari tarayıcısını kullanarak web sitesi.
 2. Musluk Cydia İndirme. Web sitesi, iPhone’unuzun uygulamayla uyumlu olup olmadığını otomatik olarak kontrol edecektir.
 3. Musluk Cydia’yı yükleyinve uygulamayı yükleyin.
 4. Cydia’yı açın, ardından Ayarlar > Genel.
 5. Yeni bir profil oluşturun ve oturum açın.
 6. PC’nizdeki herhangi bir tarayıcıyı açın ve Cydia web sitesinde oturum açın.
 7. IP adresinizi girin ve tıklayın Olanak vermek.

Cihazlarınızı Bağlayın

Umarım bu makale, iPhone’unuzu ve PC’nizi bağlamanıza yardımcı olmuştur, böylece telefon her zaman yanınızda olmadan mesaj alabilirsiniz. Bu yöntemler biraz çaba gerektirse de, iletişiminizi kolaylaştıracaktır.

PC’nizde iPhone mesajları almanın başka yöntemlerini buldunuz mu? Bunları aşağıdaki yorumlar bölümünde paylaşmaktan çekinmeyin.

Teknory