Windows’ta Eksik bir api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll DLL’sini düzeltin

Windows’ta Eksik bir api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll DLL’sini düzeltin Bir programı çalıştırmayı denediğinizde ve api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll DLL dosyasının bilgisayarınızda eksik olduğunu belirten bir hata alırsanız, bu kılavuzu kullanarak eksik DLL dosyasını geri yükleyebilirsiniz. programınız tekrar çalışır. Programlar oluşturulduğunda, programın düzgün çalışması için gereken kodu içeren dinamik bağlantı kitaplıklarına (DLL) bağlanırlar. Gerekli bir DLL eksikse, sorunu deneyip çözebilmeniz için Windows […]

Windows’ta Eksik bir api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll DLL’sini düzeltin

Windows’ta Eksik bir api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll DLL’sini düzeltin

Eksik DLL

Bir programı çalıştırmayı denediğinizde ve api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll DLL dosyasının bilgisayarınızda eksik olduğunu belirten bir hata alırsanız, bu kılavuzu kullanarak eksik DLL dosyasını geri yükleyebilirsiniz. programınız tekrar çalışır.

Programlar oluşturulduğunda, programın düzgün çalışması için gereken kodu içeren dinamik bağlantı kitaplıklarına (DLL) bağlanırlar. Gerekli bir DLL eksikse, sorunu deneyip çözebilmeniz için Windows size eksik DLL’nin adını bildiren bir uyarı görüntüler.

Bir program çalıştırırsanız ve api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll’nin eksik olduğuna dair aşağıdaki hatayı alırsanız, aşağıdaki yönergeleri kullanarak Visual C++ 2015 Redistributable paketini yüklemeniz gerekir.

Program api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll bilgisayarınızda eksik olduğundan başlayamıyor. Bu sorunu gidermek için programı yeniden yüklemeyi deneyin/

Windows’ta api-ms-win-crt-runtime-l1-1-0.dll eksik hatasını düzeltmek için lütfen şu adımları izleyin:

 1. şuraya git Microsoft Visual C++ 2015 Yeniden Dağıtılabilir sayfası Microsoft’tan tıklayın ve İndirmek buton.
 2. Windows’un 32-bit veya 64-bit sürümünü indirmek isteyip istemediğinizi soran sayfaya yönlendirileceksiniz. İhtiyacınız olan sürümü seçin ve Sonraki buton. Hangi sürüme ihtiyacınız olduğundan emin değilseniz, neye ihtiyacınız olduğunu belirlemek için bu öğreticiyi kullanabilirsiniz.
 3. Dosya şimdi bilgisayarınıza indirilecektir. İndirdikten sonra, indirilene çift tıklayın vc_redist.x64.exe dosya.
 4. Microsoft Visual C++-2015 Yeniden Dağıtılabilir ekranı görüntülenecek ve sizden lisans hüküm ve koşullarını kabul etmenizi isteyecektir. “Kabul ediyorum” kutusuna bir onay işareti koyun ve ardından Düzenlemek buton.
  Microsoft Visual C++-2015 Yeniden Dağıtılabilir
  Microsoft Visual C++-2015 Yeniden Dağıtılabilir
 5. Windows, programın değişiklik yapmasına veya devam etmesine izin vermenizi isterse, Evet veya İzin vermek buton.
 6. Tamamlandığında, program başarıyla kurulduğunu belirten bir mesaj görüntüler.
  Yeniden Dağıtılabilir Yüklendi
  Yeniden Dağıtılabilir Yüklendi
 7. Artık yükleyiciyi kapatabilirsiniz.

DLL’yi zaten yüklediyseniz ve hala eksik olarak görünüyorsa, yukarıdaki Yeniden Dağıtılabilir’i indirebilirsiniz, ancak bu sefer bir onarım gerçekleştirin.

Onarım gerçekleştirin
Onarım gerçekleştirin

Şimdi daha önce hata veren programı çalıştırmayı deneyebilirsiniz ve tekrar çalışması gerekir.

Bunu okuyan kullanıcılar şunları da okudu:

 • Windows Görüntüsünde Eksik VCRUNTIME140.dll DLL Hatasını Düzeltin
  Windows’ta Eksik VCRUNTIME140.dll DLL Hatasını Düzeltin

  Bir programı başlatır ve Windows’un vcruntime140.dll DLL dosyasını bulamadığına veya eksik olduğuna dair bir hata alırsanız, programınızın yeniden çalışması için eksik DLL dosyasını geri yüklemek için bu öğreticiyi kullanabilirsiniz.

 • Kötü Amaçlı Yazılım Görüntüsü İçin Bir Klasörü Taramak için Windows Defender Nasıl Kullanılır
  Kötü Amaçlı Yazılımlara Karşı Klasörü Taramak için Windows Defender Nasıl Kullanılır

  Windows Defender, kötü amaçlı yazılım taraması yapmak istediğiniz belirli klasörü veya sürücüyü belirtmenize olanak tanıyan bir Özel tarama gerçekleştirmenize olanak tanır. Yalnızca bu klasörü taramanız gerektiğinden, tarama süresi tüm makineyi taramaktan çok daha hızlı olacaktır.

 • Windows Image'ın 32 bit sürümünü mü yoksa 64 bit sürümünü mü çalıştırdığınızı nasıl anlarsınız?
  Windows’un 32 bit sürümünü mü yoksa 64 bit sürümünü mü çalıştırdığınızı nasıl anlarsınız?

  Bilgisayarınıza Windows yüklendiğinde, 32 bit sürüm veya 64 bit sürüm olarak yüklenebilir. Çoğu insan için, Windows’un 32 bit veya 64 bit sürümünü kullanıyor olmaları fark etmez. Yine de, bilgisayarınızda belirli görevleri gerçekleştirirken Windows’un 64 bit sürümünü mü yoksa 32 bit sürümünü mü çalıştırdığınızı bilmek önemlidir. Örneğin, yeni bir donanım kurarsanız veya güncelleme yaparsanız …

 • Microsoft Visual C++ 2015 Çalışma Zamanı Görüntüsü nasıl yüklenir
  Microsoft Visual C++ 2015 Çalışma Zamanı nasıl yüklenir

  Bir programı başlatır ve çalıştırmaya çalıştığınız programın Microsoft Visual C++ 2015 Runtime’a ihtiyacı olduğunu belirten bir hata alırsanız, programınızın tekrar çalışması için paketi yüklemek için bu öğreticiyi kullanabilirsiniz.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow