Windows’ta Google Chrome Nasıl Yüklenir ve Kaldırılır

Windows’ta Google Chrome Nasıl Yüklenir ve Kaldırılır Google Chrome, iyi performans, web siteleriyle mükemmel uyumluluk ve tarayıcının işlevselliğini genişletmek için kullanılabilecek çok sayıda uzantı sunduğundan şu anda Windows için en popüler tarayıcıdır. Farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız ve Google Chrome’u yüklemek istiyorsanız veya Google Chrome kullanıyorsanız ve nasıl kaldırılacağını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Windows’ta […]

Windows’ta Google Chrome Nasıl Yüklenir ve Kaldırılır

Windows’ta Google Chrome Nasıl Yüklenir ve Kaldırılır

Google Chrome

Google Chrome, iyi performans, web siteleriyle mükemmel uyumluluk ve tarayıcının işlevselliğini genişletmek için kullanılabilecek çok sayıda uzantı sunduğundan şu anda Windows için en popüler tarayıcıdır.

Farklı bir tarayıcı kullanıyorsanız ve Google Chrome’u yüklemek istiyorsanız veya Google Chrome kullanıyorsanız ve nasıl kaldırılacağını öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.

Windows’ta Chrome nasıl kurulur

Google Chrome tarayıcısını Windows’a yüklemek için lütfen şu adımları izleyin:

 1. Google Chrome’u indirmek için şu adrese gidin: https://www.google.com/chrome/ sayfasını tıklayın ve ‘Chrome’u indirin‘.
 2. Şimdi size Google Chrome Hizmet Şartları gösterilecek. Bu sayfada, “Kullanım istatistiklerini ve kilitlenme raporlarını Google’a otomatik olarak göndererek Google Chrome’un daha iyi olmasına yardımcı olun” ve ” üzerine tıklayınKabul et ve YükleGoogle Chrome yükleyicisini indirmek için ” düğmesine basın.
  Google Chrome Yükleyiciyi İndirin
  Google Chrome Yükleyiciyi İndirin
 3. ChromeSetup.exe dosyası şimdi indirilecek. Bittiğinde, kurulum programını başlatmak için aşağıdaki resimde kırmızı okla gösterildiği gibi üzerine tıklayın.
  Chrome Yükleyiciyi Başlatın
  Chrome Yükleyiciyi Başlatın
 4. ChromeSetup.exe dosyasına tıkladığınızda Windows, “bu uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin vermek” isteyip istemediğinizi soran bir UAC istemi görüntüler. Tıkla Evet devam etmek için düğmesine basın.
  UAC İstemi
  UAC İstemi
 5. Google Chrome şimdi bilgisayarınıza yüklenmeye başlayacak.
  Google Chrome'u Yükleme
  Google Chrome’u Yükleme
 6. Bitirdiğinizde, Google Chrome otomatik olarak açılacak ve masaüstünüzde programı başlatmak için kullanabileceğiniz bir Google Chrome simgesi olacaktır.
  Krom Simgesi
  Krom Simgesi

Artık Google Chrome Windows’a yüklendiğine göre, masaüstündeki simgeden başlatabilir veya Başlat menüsünde Chrome’u arayabilir ve oradan başlatabilirsiniz.

Windows’ta Chrome nasıl kaldırılır

Google Chrome tarayıcısını Windows’tan kaldırmak için lütfen şu adımları izleyin:

 1. Tıkla Başlama düğme ve tip kaldır. Ne zaman Program Ekle veya Kaldır seçeneği belirir, üzerine tıklayın.
  Uygulamalar ve Özellikler ayarları ekranını açın
  Uygulamalar ve Özellikler ayarları ekranını açın
 2. Uygulamalar ve Özellikler ayarları ekranı şimdi görüntülenecektir. Uygulamalar ve özellikler altında şunu arayın: krom aşağıdaki resimde gösterildiği gibi.
  Chrome'u Ara
  Chrome’u Ara
 3. Google Chrome aşağıdaki gibi gösterildiğinde, üzerine tıklayın. Kaldır buton.
  Google Chrome'u Kaldır
  Google Chrome’u Kaldır
 4. Kaldır’ı tıkladığınızda, Windows, Chrome’u kaldırmak istediğinizden emin olmak için sizden tekrar isteyecektir. Bu istemde, üzerine tıklayın Kaldır buton.
  Google Chrome'u kaldırmak istediğinizi onaylayın
  Google Chrome’u kaldırmak istediğinizi onaylayın
 5. Windows şimdi size “bu uygulamanın cihazınızda değişiklik yapmasına izin vermek” isteyip istemediğinizi soran bir UAC istemi gösterecek. Bu istemde üzerine tıklayın Evet devam etmek için düğmesine basın.
 6. İster inanın ister inanmayın, Google Chrome şimdi Google Chrome’u kaldırmak istediğinizden emin olup olmadığınızı soracaktır.

  Bu istemde, üzerine tıklayabilirsiniz. Kaldır düğmesini tıklayın, ancak tarayıcıyı yeniden yüklemeye karar verirseniz yer imlerinizin ve ayarlarınızın olduğu gibi kalmasını isteyebileceğiniz için “Tarama verilerinizi de sil” seçeneğini işaretlemezdim.

  Google Chrome kaldırma istemi
  Google Chrome kaldırma istemi
 7. Kaldırma işlemi bittiğinde, varsayılan tarayıcınız tarayıcıyı neden kaldırdığınızı soran bir ankete açılacaktır. Bu ekranı basitçe kapatabilirsiniz.
 8. Artık Uygulamalar ve Özellikler ayarları ekranını kapatabilirsiniz.

Google Chrome şimdi Windows’tan kaldırılacak.

Bunu okuyan kullanıcılar şunları da okudu:

 • Google Chrome Görüntüsünde Bir Web Sayfası Nasıl Çevrilir
  Google Chrome’da Bir Web Sayfası Nasıl Çevrilir

  Web, dünyanın her yerinden müthiş içeriklerden oluşur ve bazen okumak istediğiniz içerik farklı bir dilde yazılır. Neyse ki, Google Chrome, sayfayı otomatik olarak seçtiğiniz bir dile çevirecek olan Google Çeviri hizmeti için yerleşik desteğe sahiptir.

 • Windows 10 Başlat Menüsü Görüntüsünde Bing Arama Nasıl Devre Dışı Bırakılır
  Windows 10 Başlat Menüsünde Bing Arama Nasıl Devre Dışı Bırakılır

  Windows 10 Başlat Menüsünün özelliklerinden biri, yerel bir arama hiçbir şey bulamadığında yerleşik bir Bing aramasıdır. Gizlilik nedenleri, hatalar veya yalnızca kişisel hoşlanmama nedeniyle olsun, bu makale Başlat Menüsü’nde Bing aramasının nasıl devre dışı bırakılacağını açıklayacaktır.

 • Terminal Hizmetleri veya Uzak Masaüstü Bağlantı Noktası Görüntüsü nasıl değiştirilir?
  Terminal Hizmetleri veya Uzak Masaüstü Bağlantı Noktası nasıl değiştirilir

  Uzak Masaüstü Hizmetleri veya Terminal Hizmetleri kullanan birçok kuruluş, şirket içi sunucularına veya iş istasyonlarına bağlantılara izin vermeden önce bir VPN bağlantısı kullanmaz. VPN gerekmiyorsa, bu, Terminal Sunucusu veya Uzak Masaüstü’nün herkese açık olduğu ve ağdaki herhangi birinden ve çoğu durumda İnternet’ten bağlantılara izin verdiği anlamına gelir. Bu büyük bir güvenlik riskidir…

 • Windows Görüntüsünde gizli dosyalar nasıl görülür
  Windows’ta gizli dosyalar nasıl görülür

  Varsayılan olarak Windows, belirli dosyaların Windows Gezgini veya Bilgisayarım ile görülmesini engeller. Bu, genellikle sistem dosyaları olan bu dosyaların kullanıcı tarafından yanlışlıkla değiştirilmesini veya silinmesini önlemek için yapılır. Ne yazık ki virüsler, casus yazılımlar ve korsanlar genellikle dosyaları bu şekilde gizler, bu da onları bulmayı ve ardından silmeyi zorlaştırır.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow