Xbox One'da oyun paylaşımı nasıl yapılır ?

Xbox One oyunlarını arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşın

Xbox One'da oyun paylaşımı nasıl yapılır ?

BAŞLANGIÇ

Xbox One'da oyun paylaşımının iyi mi yapıldığını bilmek ister misiniz? O vakit doğru sayfaya geldiniz. Arkadaşlarınıza ve ailenize fiziksel  Xbox One oyunları vermek oldukça basit olsa da, dijital Xbox One kitaplığınızı başkalarıyla paylaşmak birazcık daha zor olsa gerek .

Sadece sonuçta paylaşım, başkalarının Xbox One oyun kitaplığınıza erişmesine izin vermek ve onlara izin vermek, arkadaşlarınızın ve ailenizin sahip olduğunuz oyunları oynamasına müsaade eden harika bir maliyet düşürme yöntemidir (ya da tam tersi). Dahası, aynı oyunu sorunsuz bir şekilde aynı anda oynayabilirsiniz.

Xbox oyunlarınızı başkalarıyla paylaşmak mı istiyorsunuz? Peşinden Xbox One'da oyun paylaşımına ilişkin sıradan adımlarımız için okumaya devam edin.

Xbox One'da oyun paylaşımı çok basittir, sadece konsoldan Xbox hesabınızda oturum açmanız gerekmeden önce oyunlarınızı önce paylaşmak istersiniz. Bunu yapmak için oyunlarınızı paylaşmak istediğiniz Xbox One konsoluna erişmeniz gerekir. Bu Xbox'a bağlı oyun kumandasındaki Xbox düğmesine basın, 'oturum açmak' için sol taraftaki menüde aşağı kaydırın ve 'yeni ekle'yi seçin. Arkadaşınızın konsolunda hesabınızda oturum açın.

Hesabınızı dostunuzın Xbox One'ını ekledikten sonra, hesabınızın oturum açmış olduğunuz hesap olduğundan kesin olun. Bu durumun böyle olup olmadığını kontrolördeki Xbox düğmesine yine basarak ve menüden 'home' seçeneğini seçerek kontrol edebilirsiniz. . Bu sizi ana ekrana geri götürecektir. Xbox oyuncu etiketi gösterilinceye kadar sola kaydırın, eğer sizinkinden iyiyse arkadaşınız oyuncu etiketini seçin ve arkasından hesabınızda oturum açmak için 'oturum açın'ı seçin. 

XBOX ONE'DA OYUN PAYLAŞIMI NASIL YAPILIR ?

Artık dostunuzun Xbox One cihazında oturum açtığınıza bakılırsa, oyun kumandasındaki Xbox düğmesine yine basın. Menü açıldığında 'sistem', peşinden 'ayarlar' ve son olarak 'kişiselleştirme' seçeneklerine gidin.

'Kişiselleştirme' menüsünde, 'ev Xbox'ım'ı seçin. Bu, dostunuzın Xbox One'ını hesabınızın varsayılan konsolu olarak kaydederek Xbox One konsollarının Xbox One oyun kitaplığınıza erişmesine izin verir - böylece kendi hesaplarında oturum açabilir ve yine de erişime haiz olabilirler. Dostunuzın Xbox One oyunlarını ve uygulamalarını denetim ederseniz, kendi kitaplığınız yüklemeye hazır olarak onların yanında olmalıdır.
Arkadaşınızın Xbox One oyun kütüphanesine erişmek için aynı adımları ev konsolunuzda tekrarlayın, ancak bu defa dostunuz Xbox One'da oturum açarak.

Bu yöntem yalnızca Xbox One oyunlarınızı değil, bununla birlikte Xbox Live Gold üyeliğinizi de paylaşır.

Kendi Xbox One konsolunuzu ev Xbox'ınız olarak kaydetmek için yukarıdaki konsolunuzdaki adımları izleyin.
Bu yöntem yalnızca siz dahil iki birey ile sınırı olandır . Ancak ev konsolunuzu yılda beş defaya kadar değiştirebilirsiniz .

Hepimiz bunu tavsiye yalnız güvendiğiniz biriyle Xbox One'da gameshare . Ortaya koyduğumuz yöntem, arkadaşınızın Xbox One konsoluna erişmenizi gerektirir, ancak dostunuzın hesap ayrıntılarına sahipseniz uzaktan oyun paylaşabilirsiniz. Ancak , izniniz olmadan alışveriş yapabildikleri için hesap bilgilerinizi kimselerle paylaşmanızı önermiyoruz.

Muhtemelen hesabınız için şifre oturum açmayı etkinleştirmek iyi bir fikirdir, böylece arkadaşınız konsolunda oturum açamaz (hesap bilgilerinizi paylaşmadıysanız).

Bu işareti Xbox One hesabınızda yapmak için 'ayarlar'ı seçin ve' hesap'a gidin. Arkasından, 'oturum açma, güvenlik ve şifre' seçeneğini tıklayın, 'oturum açma ve güvenlik tercihlerimi değiştir' seçeneğini seçin ve ardından 'kilitleyin' seçeneğini seçin. Bu, birisi hesabınıza her giriş yapmak istediğinde (siz de dahil olmak üzere) şifrenize ihtiyaç duyacağı anlamına gelmelidir. 

Bir Xbox hesabında aynı anda yalnızca bir fert oturum açabilir. Ve Xbox hesabı başka konsola eklendikten sonrasında, bunu kaldıramazsınız , ancak bunu içine giriş izni olmayan diğer o birisini sağlamak için deneyebilirsiniz.

Son olarak, web bağlantınızı kaybederseniz ve Xbox One konsolunuz ev Xbox'ınız olarak kayıtlı değilse, dijital Xbox One kitaplığınıza veya Xbox Live Gold'unuza erişemeyeceğinizi belirtmek gerekir. Ek olarak, konsolunuzdaki diğer kullanıcıların Xbox One oyun kitaplığınıza erişimi olmaz.

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow