Yaklaşan En İyi PC Oyunları

Gerçek oyuncular hayatlarının çoğunu bir sonraki büyük oyun başlığının – ya da 10’un piyasaya sürülmesini bekleyerek yaşarlar. Yeni teknolojiler ve teknikler kullanıma sunuldukça video oyunları sürekli olarak geliştirilmektedir. Şimdi bile, sonunda ödül kazanabilecek bazı çok gizli projeler üzerinde çalışılıyor. Yaklaşan en iyi oyunların ne olduğunu merak ediyorsanız, bu makaleden başka bir yere bakmayın. Bu oyunların […]

Yaklaşan En İyi PC Oyunları

Gerçek oyuncular hayatlarının çoğunu bir sonraki büyük oyun başlığının – ya da 10’un piyasaya sürülmesini bekleyerek yaşarlar. Yeni teknolojiler ve teknikler kullanıma sunuldukça video oyunları sürekli olarak geliştirilmektedir. Şimdi bile, sonunda ödül kazanabilecek bazı çok gizli projeler üzerinde çalışılıyor.

Yaklaşan en iyi oyunların ne olduğunu merak ediyorsanız, bu makaleden başka bir yere bakmayın. Bu oyunların tümü PC’de mevcuttur, ancak hepsi bilgisayarlara özel değildir.

Proje 007

Proje 007, çalışma başlığı Bu IO Etkileşimli oyunun en son James Bond video oyunu, oyun konsollarını süsleyecek. Golden Eye 007 günlerinden bu yana, usta casus birçok oyunda yer aldı, ancak dönem 2012’nin 007 Legends’ında lisans sorunları nedeniyle sona erdi.

Proje 007, 2020 duyurusundan bu yana çalışıyor ve şirket hala üzerinde çalışmak için yetenekli insanları işe alıyor. IOI, dünyaca ünlü Hitman serisinin geliştiricisidir ve pek çok hayran, şirkete kendi franchise’larının en iyilerine uyan ve onları aşan bir casus oyunu üretme konusunda inanmaktadır.

Sürgü mekanizmalı bir tüfek yükleyen ve klasik James Bond namlusuna pan yapan bir kişinin fragmanı dışında pek bir şey ortaya çıkmadı. Gelecekte daha neler ortaya çıkacak göreceğiz.

Warhammer 40.000: Karanlık Gelgit

Warhammer 40.000 oyunu genellikle isabetsiz olmuştur, ancak karanlık gelgit bu kalıbı kıracak gibi görünüyor. Güzel grafikleri bir AAA oyununun etiketine değer ve bir ortak FPS oyunu olduğu için arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz.

Karakter özelleştirmesi ve acımasız dövüş, Warhammer 40,000: Darktide’ın bir parçasıdır. Oyuncular, fabrikalar ve endüstriyel atıklarla dolu bir şehir olan Tertium’u keşfederler. Lazer silahlarından kanlı yakın dövüş saldırılarına kadar Darktide’da her şey var.

Kapalı karanlık alanlar, hayatınızı sona erdirmeyi bekleyen düşmanlar için saklanıyor. Geliştiriciler ayrıca ölümcül uzaylılarla dolu bir evrende insanların savunmasızlığına da odaklanmak istediler. Bu özelliklerle, herhangi bir WH40K hayranı, 30 Kasım 2022’de piyasaya çıktığında kesinlikle oyundan keyif alacaktır.

Proje L

League of Legends ve Valorant’ın arkasında Riot Games var ve Proje L Yaklaşan en sıcak dövüş oyunlarından biri olmak istiyor. Oyuncular, Sihirdar Vadisi’nde savaşmak yerine, en sevdikleri şampiyonları küçük aşamalarda kontrol edebilirler. İki oyuncu, kimin daha iyi becerilere sahip olduğunu belirlemek için bire bir savaşır.

2D dövüş oyunu olarak Project L, Street Fighter ve Marvel vs. Capcom gibi geleneksel dövüş oyunlarına benzeyecek. Bir etiket takımı sistemi içermesiyle bazı 2D dövüşçülerden farklıdır. Bu nedenle, aralarında geçiş yapmak veya varsa yardımcı olmak için iki karakter seçersiniz.

Riot Games’in MOBA oyunlarından başka türlere girme kararı, Valorant sağlıklı bir e-spor sahnesini teşvik ettiği için oldukça başarılı oldu. Valorant Champions 2022 gibi turnuvaların bir milyon dolarlık ödül havuzu vardı. Riot’un oyunlarını desteklediği bilindiği için Project L’nin rekabet ortamı gelişebilir.

Dövüş oyunlarının rekabetçi ve zorlu dünyasına dalmak isteyen herhangi bir League of Legends oyuncusu Project L’yi bekleyebilir. Çıkış tarihi hala bilinmiyor.

çapulcular

Escape from Tarkov, oyuncuların erzak ve ganimet aramasına neden oluyor, ancak çapulcular sen ve üç arkadaşın asteroitleri ve uzay gemilerini yağmalıyor. Birinci Dünya Savaşı’nın bitmediğini, ancak ülkelerin savaşı uzaya götürdüğünü hayal edin. Bu Çapulcular – 1990’larda ama uzayda savaşıyorlar.

Escape from Tarkov’dan farklı olarak, daha iyi savaş etkinliği için yükseltebileceğiniz bir ev olan kişisel geminizde başlarsınız. Bu sizin zevkinize göre çok uzun sürerse, başka birinin gemisini alın.

Derinlik ve nüanslarla dolu bir savaş sistemiyle, taktik atış oyunu hayranları, onu ele geçirmeye bayılacaklar. Neyse ki, bunu hemen şimdi yapabilirsiniz. Şu anda Çapulcular Erken Erişim’de.

Oyun henüz tamamlanmadı, ancak geliştiriciler onu Ekim 2022’de piyasaya sürmeyi umuyorlar. Geliştiriciler hataları düzeltmeye çalıştıkça oyun tamamlanmaya bir adım daha yaklaşıyor.

lego tuğlaları

LEGO video oyunları son yirmi yılda iyi karşılandı ve lego tuğlaları en yeni eklemelerden biri olacak. Oyuncular, ana karakterin büyükbabasının eğlence parkını canlandırmasına yardımcı olurken keşfedecekleri beş biyom var. Bulmacaları çözecek ve Mini figürlere yolunuza yardım edeceksiniz.

Bazı LEGO oyunlarından farklı olarak, Bricktales, her bir tuğla sorunları çözmek için önemli olduğu için parça parça inşa etmeye odaklanır. Mini figürlerden mutluluk kristalleri almak, eğlence parkını onarmaya yardımcı olacak uzaylı cihazına güç vermek için çok önemlidir.

ClockStone tarafından geliştirilen ve Thunderful Publishing tarafından yayınlanan LEGO Bricktales, 12 Ekim 2022’de piyasaya sürülecek. Neredeyse geldi ve genç ve yaşlı LEGO hayranları, Steam’de tadını çıkarabilirler.

Kişi 3, 4 ve 5

Atlus’un popüler Persona serisi dünyanın her yerinden hayranlar topladı, ancak bu oyunlar yalnızca konsollarda piyasaya sürüldü. Ancak geliştirici şimdi 3, 4 ve 5 gibi tüm ana hat Persona oyunlarını PC’ye getirmeyi hedefliyor. Bunlar, Persona 3 Portable, Persona 4 Golden gibi oyunların genişletilmiş versiyonları olacağı için oyuncular sevinecek ve Kişi 5 Kraliyet.

JRPG hayranları Atlus’un ustaca hikaye anlatımını, unutulmaz karakterlerini ve yenilikçi dövüş sistemlerini sevecekler. Karakterler ayrıca birbirleriyle etkileşime girer ve anlamlı ilişkiler kurar.

Bu oyunlar yıllardır piyasaya sürülmesine rağmen, Atlus onları PC’ye taşımaya karar verdi ki bu alışılmadık bir durum. Persona 5 Royal, 21 Ekim 2022’de Steam’e gelecek. Diğer ikisi henüz onaylanmadı, ancak 2023’te almanız muhtemel.

Atlus, oyunu görünüşte rastgele taşıyan bir geliştiricidir. Bazı konsollar, Nintendo Switch ve PlayStation dikkate değer örnekler olmakla birlikte, oyunların kendisine taşınmasını sağlamaz. Ancak, franchise’ın 25. yıl dönümü yaklaşıyor ve bu PC sürümlerinin ötesinde bağlantı noktaları görebiliriz.

Dragon Ball: Kırıcılar

Dragon Ball, diğer evrensel tehditleri alt eden güçlü varlıklara odaklanan bir seri ve seridir. Yine de, Dragon Ball: Kırıcılar oyuncuları kahraman olarak daha az güçlü insanların yerine koyarak formülü değiştirir. Goku veya Vegeta olarak oynamak yerine Survivor olacaksınız.

Hayatta kalanlar, Cell ve Buu gibi klasik Dragon Ball rakipleri Raiders ile savaşır. Hatta inanılmaz bir güce sahip bir Raider olarak oynayabilirsiniz. Kimi oynarsanız oynayın, maçlar bir Raider’a karşı yedi Survivor içerecek.

Hayatta kalanların, içinde sıkışıp kaldıkları bir boyut olan Zamansal Dikiş’ten kaçmaları gerekiyor. Ne kadar uzun kalırlarsa, kaçma şansları o kadar azalır. Strateji ve planlama, kazanmaya yardımcı olur.

Bu oyun için planlanan çıkış tarihi 14 Ekim 2022.

sonik sınırlar

sonik sınırlar SEGA’nın Sonic serisine merakla beklenen eklentisidir. Hız ve keşif bu oyunun adıdır ve Yıldız Düşüşü Adalarında saklı sırları keşfedersiniz. Yeni arkadaşlar edinecek ve eskilerini robotik tehditlerden kurtaracaksınız.

Bir 3D platform oyunu olarak oyuncular, seviyeleri inanılmaz hızlarda geçecek. Her biri benzersiz mekaniklere ve seviyelere ev sahipliği yapan çöller ve ormanlar gibi birçok biyom vardır.

SEGA’nın Sonic Frontiers için planlanan çıkış tarihi 9 Kasım 2022’dir. Oyun ayrıca zaman içinde güncellenecektir. Güncellemeler ücretsiz veya ücretli içeriktir.

sokak dövüşçüsü 6

2022’nin dördüncü çeyreği yeni oyunlarla doluydu, ancak iki oyun kitleleri mest etti. Biri sokak dövüşçüsü 6, franchise’a en son duyurulan ek. Eski oyunlarla karşılaştırıldığında, bu, eski görünmesini engelleyen bir grafik revizyonu aldı.

Street Fighter’ın tanıtıma ihtiyacı yok – 2D dövüş türünü popüler hale getirdi. Street Fighter 6, RE Engine adlı özel bir motor tarafından desteklenmektedir. Fragmanlar, gerçek zamanlı yorum gibi bazı yeni özellikleri sergiledi. Capcom, oyuncuların kendilerini bir turnuvadaymış gibi hissetmeleri için topluluğun en iyi yorumcularından bazılarının satırlarını kaydetti.

Efsanevi yorumcu James Chen bile eklendi, bu da Capcom’un franchise’a bu yeni eklemeyle hiçbir yumruk atmadığı anlamına geliyor. Ardından, maçlar başlamadan önce biraz kişilik eklemek için oyun yüzleri yaptılar. Komik suratlar yapabilir veya yüz buruşturabilirsiniz.

Oyun 2023’te çıktığında yeni ve eski karakterler savaşa katılacak.

Tekken 8

EVO 2022’de biraz kafa karıştırıcı bir açıklamanın ardından, Tekken 8 nihayet bir PlayStation State of Play canlı akışı sırasında onaylandı. İzleyiciler ve yayıncılar, Kazuya Mishima’nın ilk teaser’da ne kadar gerçekçi göründüğünün zaten farkındayken, hiçbir şey onları grafiksel saldırıya hazırlamadı.

Tekken 8, Kazuya Mishima’nın oğlu Jin Kazama ile olan rekabetine odaklanıyor. “Geliştirilmekte olan bir oyundan alınan gerçek zamanlı görüntü kaydı” ifadesi, fragmanın önceden oluşturulmuş bir sinematik olmadığı anlamına geliyordu. Tekken 8 grafik olarak vasat bir oyun değil, bunun yerine bir başyapıt. Unreal Engine 5 sayesinde yağmur damlaları inanılmaz gerçekçi görünüyordu. Oyun çıktıktan sonra rekabet ortamı şüphesiz çok büyük olacak.

Şu anda Tekken 8’in çıkış tarihi doğrulanmadı. Bununla birlikte, hayranların nihai olarak piyasaya sürülmesi için sahip oldukları beklentiyi hiçbir şey azaltamaz.

Yıldız Savaşları Jedi: Kurtulan

Yıldız Savaşları Jedi: Kurtulan Jedi Cal Kestis’i tanıtan, çok beğenilen Fallen Order’ın devamı niteliğindedir. Cal, kuvvet üzerindeki ustalığını geliştirmek için galakside yolculuk etti ve Survivor, zamanının son Jedi’larından biri olmayı kabul ederken oyunculara sonraki adımlarını göstermeye devam edecek.

Bir aksiyon-macera oyunu olarak, oyuncuların yeni yeteneklerin ve daha fazlasının kilidini açmasına izin veren keşif ve beceri ağaçları beklemek mantıklıdır.

Respawn tarafından geliştirilen ve EA tarafından yayınlanan, bazı yüksek kaliteli görsellerin gözlerinizi süslemesini bekleyebilirsiniz. Oyunun çıkış tarihi henüz belli değil ancak Steam oyun sayfasında “Yakında” yazısı görülebiliyor.

Gazap: Aeon of Ruin

Duke Nukem 3D ve Max Payne’in yaratıcılarından Gazap: Aeon of Ruin. Bu oyun, efsanevi Quake oyunlarına bariz bir saygı duruşu niteliğindedir. Hızlı hardcore hareketi ve eski sanat stili, eski oyunculara geçmiş bir dönemi hatırlatmalıdır.

1990’ların atış oyunlarını taklit etmek için tasarlanan Wrath: Aeon of Ruin, oyuncuların iblisleri ve diğer kötü doğaüstü varlıkları yok etmelerine izin verecek. Wrath, eski Quake 1 motoru tarafından bile destekleniyor ve bu da onu klasik bir FPS başlığı yapıyor.

Eski bir oyun motoruyla yapılmış olsa da grafikler hiç de fena değil. Silah modelleri, şüphesiz Quake hayranlarının aşina olduğu eski silahlara dayanıyor.

Oyun Erken Erişimde olmasına rağmen tam sürümünün çıkış tarihi henüz açıklanmadı.

diablo 4

Diablo serisinin dördüncü ana oyunu şu anda geliştirme aşamasında ve çıkış tarihi 2023’te. Klasik hack-and-slash MMORPG, Diablo Immortal’a verilen oldukça zayıf yanıtın ardından nihayet geri döndü. Sinematik fragmanlar ve oynanış diablo 4 hepsi güzel hazırlanmış.

Geliştiriciler kesinlikle oyuncu şikayetlerini duydular ve her zaman nispeten zayıf olan envanter sistemini iyileştirme sözü verdiler. Ayrıca Efsanevi olmayan eşyaları daha değerli hale getirmekten bahsettiler, bu yüzden oyuncular sadece bunlar için farm yapmayacaklar. Bunun yerine Nadir ve Benzersiz öğeler yardımcı olacaktır.

Öte yandan, Efsanevi eşyaların rastgele ekleri olacak, bu da en iyi istatistikleri elde etmeyi daha uzun bir süreç haline getiriyor. Şanslı olabilirsin, ama birçok insan olmayacak.

ödeme günü 3

Payday 3, Overkill Software’in çılgınca popüler oyunu Payday 2’nin devamı niteliğindedir. Oyuncular, banka soyguncuları ve bankalara sızan, marketleri soyan ve nakit için kirli işler yapan uzman suçluların rolünü üstlenirler. A cıvıldamak Resmi Payday hesabından bir fırtına başlatmak için gereken tek şey buydu.

New York’ta geçen oyunda, oyuncular bir sonraki büyük soygunlarını planlayan suçlular gibi yaşayacaklar. Güncel olaylara bir selam olarak, işlenecek kripto para birimiyle ilgili suçlar olacak. Oyunun 2023 yılında çıkması planlanıyor.

acılı bir bekleyiş

Yaklaşan bu kadar çok başlık ve daha fazlasıyla, video oyunu endüstrisi büyümeye ve erişimini genişletmeye devam ediyor. İnsanlar daha fazla oyundan keyif alıyor ve geliştiriciler sunmaktan mutluluk duyuyor. Bugün PC oyunları bir sanat formudur ve bunları güçlü bir oyun donanımıyla deneyimleyebilirsiniz.

Başka hangi oyunlar için heyecanlısın? Listedeki hangi oyunları bekliyorsunuz? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

Teknory