Yeni Kara Panter kim? Wakanda Forever’da T’Challa’nın Yerini Aldığını Açıkladı

Chris Tilly ❘ Yayınlanan: 2022-11-11T00:02:17 ❘ Güncellenmiş: 2022-11-11T09:32:14 Black Panther: Wakanda Forever ile artık sinemalarda, MCU’da T’Challa’nın yerini alacak kişinin kimliğini biliyoruz. Burada bu güç aktarımının neden ve nasıl gerçekleştiğini açıklıyoruz. Chadwick Boseman’ın 43 yaşında trajik ölümü, yönetmen Ryan Coogler ve yardımcı yazarı Joe Robert Cole’un önerilen devam filmi için planlarını tamamen yeniden düşünmek zorunda […]

Yeni Kara Panter kim?  Wakanda Forever’da T’Challa’nın Yerini Aldığını Açıkladı

Yayınlanan: 2022-11-11T00:02:17

Güncellenmiş: 2022-11-11T09:32:14

Black Panther: Wakanda Forever ile artık sinemalarda, MCU’da T’Challa’nın yerini alacak kişinin kimliğini biliyoruz. Burada bu güç aktarımının neden ve nasıl gerçekleştiğini açıklıyoruz.

Chadwick Boseman’ın 43 yaşında trajik ölümü, yönetmen Ryan Coogler ve yardımcı yazarı Joe Robert Cole’un önerilen devam filmi için planlarını tamamen yeniden düşünmek zorunda kalması anlamına geliyordu.

T’Challa’yı oynayacak yeni bir aktör bulmaktan söz ediliyordu. Ya da franchise’ı orada ve sonra bitirmek. Ama nihayetinde, Kara Panter mantosunun yeni bir savaşçıya geçirilmesine karar verildi.

Bu nedenle, nihayetinde kimin yeni Kara Panter olacağıyla ilgili ayrıntılara geçmeden önce, kilit adayları aşağıda listeleyeceğiz. Ama önce, Boseman’ın neden değiştirilmediğine dair bir açıklama. AŞAĞIDA SPOILER…

Chadwick Boseman neden T’Challa olarak değiştirilmedi?

Empire Magazine’e yeni bir T’Challa yerine yeni bir Kara Panter sahibi olma kararı hakkında konuşurken, Marvel patronu Kevin Feige, karakteri yeniden şekillendirmek için çok erken olduğunu söyledi.

Feige, “Stan Lee her zaman Marvel’in pencerenizin dışındaki dünyayı temsil ettiğini söylerdi” dedi. imparatorluk. “Karakterlerimiz ve hikayelerimiz ne kadar olağanüstü ve fantastik olsa da yaptığımız her şeyde nasıl bağdaştırılabilir ve insani bir unsur olduğundan bahsetmiştik. Dünya hala Çad’ın kaybını işliyor. ve Ryan [Coogler] Bunu hikayeye döktü.”

“Konuşmalar tamamen evet, ‘Sırada ne yapacağız?’ ile ilgiliydi. ve Chadwick’in mirası – ve Wakanda ve Kara Panter’in bu inanılmaz, ilham verici, ikonik fikirler haline gelmesine yardım etmek için yaptıkları – nasıl devam edebilirdi? Bütün mesele buydu.”

Yeni Kara Panter kim?

Shuri, yeni Kara Panter. Güçlü Jabari savaşçısı M’Baku’nun (Winston Duke) mantoyu alabileceğine dair spekülasyonlar vardı. Veya sert Dora Milaje generali Okoye (Danai Gurira) işi kapardı. Ama sonuçta, T’Challa’nın kız kardeşinin yeni Kara Panter olmasıyla birlikte ailede kalır.

Shuri’yi Letitia Wright oynuyor ve Marvel patronu Kevin Feige bunu Çeşitlilik karar hakkında: “Letitia 1 numara harika bir aktör olduğu için işe alındı, ancak 2 numara filme hafiflik sağladı. Şimdi filmin ve Wakanda krallığının tüm yükü, bir sonraki filmde kimsenin beklemediği bir şekilde onun omuzlarındaydı.”

Shuri, filme umutsuzca kardeşini kurtarmaya çalışırken başlar, ancak T’Challa sonunda açıklanmayan bir hastalıktan ölür. Daha sonra, ölümünden önce sessizce acı çektiği için filmin çoğunu öfkeli geçirir. Ve onu iyileştirmek için hiçbir şey yapamadığı için suçlu.

Ancak devam filminin hikayesi ilerledikçe – ve Namor’dan Wakanda’ya yönelik tehdit daha ciddi hale geldikçe – yeni bir Kara Panter’e ihtiyaç olduğu ortaya çıkıyor. Annesi Kraliçe Ramonda’nın filmin kötü adamı tarafından öldürülmesinin ardından Shuri, “Kardeşim öldü, ama bu Kara Panter’in gittiği anlamına gelmez” sözleriyle adım atmaya karar verir.

Shuri nasıl yeni Kara Panter olur?

Shuri, T’Challa’nın DNA’sı ile aşılanmış, sentezlenmiş bir Kalp Şeklinde Bitki tüketerek yeni Kara Panter olur.

Normalde potansiyel Panter daha sonra toprağa gömülür, ancak törenin alışılmadık doğası nedeniyle – ve kalp krizi geçirmesinden korktuğu için – Shuri izlenebilmesi için laboratuvarında kalır.

Shuri daha sonra Astral Boyuta girer ve burada Astral Düzlemde karşılaşır… Erik Killmonger (Michael B. Jordan), ilk filmdeki kötü adam. Ateşli konuşmaları sırasında Killmonger, kendisinden önceki Kara Panterlerin hepsinin korkak olduğunu ve ikisinin birbirine benzediğini öne sürer, Shuri’nin yalanladığı bir iddia. “Kardeşin gibi asil olacak mısın?” Killmonger sorar. “Yoksa benim gibi işine bak mı?”

Shuri uyanır ve artık Kara Panterdir. Filmin geri kalanı, T’Challa gibi asil olmak ya da Killmonger gibi intikam arayışının onu tüketmesine izin vermek için içinde süregiden savaşı araştırıyor.

Daha fazla Kara Panter: Wakanda Forever…

Teknory