Yeni Meta Quest Pro’nun En Üstün Özelliği

Quest Pro’nun Düz Geçiş özelliği, AR benzeri bir harici görüntüleme modunun bir Meta veya Oculus VR başlığında ilk kez kullanılışı değil. Aslında, Meta Quest 2’nin çeşitli gizli özellikleri arasında şimdiden yer alıyor. Bununla birlikte, gerçek dünyanın sıkıcı, tekdüze sunumu göz önüne alındığında, Meta Quest 2’nin Geçiş modu arzulanan çok şey bırakıyor. İle Meta Quest 2 […]

Yeni Meta Quest Pro’nun En Üstün Özelliği

Quest Pro’nun Düz Geçiş özelliği, AR benzeri bir harici görüntüleme modunun bir Meta veya Oculus VR başlığında ilk kez kullanılışı değil. Aslında, Meta Quest 2’nin çeşitli gizli özellikleri arasında şimdiden yer alıyor. Bununla birlikte, gerçek dünyanın sıkıcı, tekdüze sunumu göz önüne alındığında, Meta Quest 2’nin Geçiş modu arzulanan çok şey bırakıyor. İle Meta Quest 2 özellikleri 6GB RAM ve bir Snapdragon XR2 işlemciden oluşan daha az güçlü donanım kullanan bu sınırlamalar, temelde Geçiş işlevini tam potansiyelinden korur.

Daha oyun odaklı VR başlığının aksine, Meta Quest Pro’nun üstün donanımı Geçiş modunu tamamen yeni bir deneyim haline getiriyor. Güncellenmiş bir optik lens kurulumu, iyileştirilmiş 12 GB RAM ve Snapdragon XR2+ işlemci içeren yükseltilmiş Meta Quest Pro teknik özellikleri sayesinde, %50 daha fazla güç sunar ( Meta). Bu, Meta Quest Pro’daki uygulama ve oyunların daha iyi performans göstereceği, daha pürüzsüz görüneceği ve daha doğal hissedeceği ve Quest 2 başlığına kıyasla daha az mide bulandırıcı ve klostrofobik olacağı anlamına gelir. Tabii ki, kalitedeki bu artış, Geçiş moduna da devam ediyor; artık tamamen renkli, görsel olarak canlı ve önemli ölçüde daha canlı olduğu için çok daha karmaşık etkinlikleri gerçekleştirebilir. Söylemeye gerek yok, Meta Quest Pro, bazıları için kesinlikle oyunun kurallarını değiştiriyor, ancak sadece mecazi anlamda değil, çünkü tüm oyun kavramını kelimenin tam anlamıyla değiştirebiliyor.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow