Yeni Meta Quest Pro’nun Yapabileceğine İnanmayacağınız Şeyler

Meta Quest Pro, doğal yüz ifadenizi ve göz hareketinizi yakalayan dahili kameralarla tasarlanmıştır — bu, Oculus Quest 2’de bulunmayan bir özelliktir. Diğer bir deyişle, meta veri deposundaki avatarınız tüm yüz ifadelerinizi taklit edebilir ve duygularınızı yakalamak için gerçek dünyada göz hareketleri – üzgün, mutlu, kızgın, endişeli veya tarafsızsanız. O kadar doğru ki, metaverse’de poker oynuyorsanız,… Okumaya devam et Yeni Meta Quest Pro’nun Yapabileceğine İnanmayacağınız Şeyler

Yeni Meta Quest Pro’nun Yapabileceğine İnanmayacağınız Şeyler

Meta Quest Pro, doğal yüz ifadenizi ve göz hareketinizi yakalayan dahili kameralarla tasarlanmıştır — bu, Oculus Quest 2’de bulunmayan bir özelliktir. Diğer bir deyişle, meta veri deposundaki avatarınız tüm yüz ifadelerinizi taklit edebilir ve duygularınızı yakalamak için gerçek dünyada göz hareketleri – üzgün, mutlu, kızgın, endişeli veya tarafsızsanız. O kadar doğru ki, metaverse’de poker oynuyorsanız, rakibiniz yüz ifadenizi okuyabilir (veya okuyamaz).

Ancak, doğal yüz ifadeleri ve göz izleme varsayılan olarak devre dışıdır. Eğer istersen özelliği etkinleştir, “Ayarlar”a gidebilir ve “Hareket takibi”ni seçebilirsiniz. Ardından, duygularınızı meta veri deposunda yakalamak için “Doğal Yüz İfadeleri” ve “Göz izleme” seçeneklerini seçebilirsiniz. Ayrıca özelliği geçici olarak kapatmak isterseniz “Hızlı Ayarlar” kısayolunu kullanabilirsiniz.

Gizlilik bir endişe kaynağı olduğundan, kullanıcılar belirli uygulamaların doğal yüz ifadelerine ve göz hareketlerine erişmesini engelleyebilir. okulus ayrıca müşterilerine “Meta Quest Pro’nuzun gözlerinizi ve yüzünüzü yakaladığı görüntülerin cihazınızdan asla çıkmayacağını ve işlendikten sonra silineceğini” garanti eder.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow