Yeni Rapor, FTC’nin Musk’ın Twitter Devralmasını Neden Takip Ettiğine Işık Tutuyor

Bir iç kaynak, “Twitter’da bu erişimi kontrol eden insanlar artık orada değil” dedi. Bloomberg bildiri. Özellikle, işine son verilen çalışanlardan bazıları, FTC ile Twitter arasında, Twitter’ın kullanıcı verilerini sorumlu bir şekilde korumak için gerekli kaynaklara sahip olmasını sağlayan bir rıza kararnamesine uyulmasını sağlamaktan da sorumluydu. Twitter, bu yıl FTC tarafından yapılan bir soruşturmanın ardından güvenlik […]

Yeni Rapor, FTC’nin Musk’ın Twitter Devralmasını Neden Takip Ettiğine Işık Tutuyor

Bir iç kaynak, “Twitter’da bu erişimi kontrol eden insanlar artık orada değil” dedi. Bloomberg bildiri. Özellikle, işine son verilen çalışanlardan bazıları, FTC ile Twitter arasında, Twitter’ın kullanıcı verilerini sorumlu bir şekilde korumak için gerekli kaynaklara sahip olmasını sağlayan bir rıza kararnamesine uyulmasını sağlamaktan da sorumluydu. Twitter, bu yıl FTC tarafından yapılan bir soruşturmanın ardından güvenlik ihlalleri nedeniyle 150 milyon dolar para cezasına çarptırıldı.

Toplu işten çıkarmalar, çalışanlar arasında gelecekte güvenlikle ilgili herhangi bir olaydan sorumlu tutulabilecekleri endişelerine yol açtı. Ancak, Twitter’ın şu anki yasal başkanı Alex Spiro, çalışanlarına “sorumlu olabilecek şirketin yalnızca Twitter olduğunu” garanti etti. Twitter yöneticisi ayrıca, 2011 yılında imzalanan FTC kararnamesine uyulmasının şirketin sorumluluğu ve yükü olduğunu da sözlerine ekledi. göre içeriden öğrenen Raporda Musk, çalışanlarına Twitter’ın FTC ile olan anlaşmalarına tamamen bağlı kalacağını da bir e-posta yazdı.

Olası FTC incelemesine ek olarak, Twitter, Musk’ın şirkette liderlik rolünü üstlenmesinden kısa bir süre sonra şirket onları kovduğunda, iş yasalarının ihlal edildiği iddiasıyla eski çalışanlarla yasal bir mücadeleye bakıyor. Musk ayrıca, iflasın göz ardı edilemeyeceğini eklerken, çalışanları önümüzdeki aylarda korkunç mali raporlar konusunda uyardı.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow