YouTube, İçerik Oluşturucuların Hayatını Kolaylaştıracak Canlı Soru-Cevap Özelliğini Başlattı

YouTube’da Soru-Cevap özelliğinin tanıtılmasının ardındaki temel dayanak, içerik oluşturucular ve izleyiciler arasındaki etkileşimlerin yönetilmesini kolaylaştırmaktır. Canlı bir Soru-Cevap oturumu başlatma süreci oldukça basittir ve bir YouTube videosunda (yukarıda gömülü olarak) iyi açıklanmıştır. Süreç, içerik oluşturucuların devam eden bir canlı yayında “Canlı Kontrol Odası” seçeneğindeki “+” düğmesini tıklamasını ve “Soru-Cevap Başlat” seçeneğini belirlemesini içerir. katılmaları. İçerik […]

YouTube, İçerik Oluşturucuların Hayatını Kolaylaştıracak Canlı Soru-Cevap Özelliğini Başlattı

YouTube’da Soru-Cevap özelliğinin tanıtılmasının ardındaki temel dayanak, içerik oluşturucular ve izleyiciler arasındaki etkileşimlerin yönetilmesini kolaylaştırmaktır. Canlı bir Soru-Cevap oturumu başlatma süreci oldukça basittir ve bir YouTube videosunda (yukarıda gömülü olarak) iyi açıklanmıştır. Süreç, içerik oluşturucuların devam eden bir canlı yayında “Canlı Kontrol Odası” seçeneğindeki “+” düğmesini tıklamasını ve “Soru-Cevap Başlat” seçeneğini belirlemesini içerir. katılmaları. İçerik oluşturucunun istemi sabitlenmiş sohbete dönüşecek ve izleyiciler sorularını gönderebilecek.

Bu sorular daha sonra yorumlar bölümünde yeni bir açılır seçenek içinde bir listede görünecektir. İçerik oluşturucu, istediği soruyu manuel olarak seçebilecek ve bu, akıştaki herkesin görebileceği sabitlenmiş sohbet haline gelecek. İçerik oluşturucunun yeni bir soruya geçmek için aynı işlemi tekrarlaması gerekir. Sürecin geri kalanı, video eğitiminden de anlaşılacağı gibi, kendi kendini açıklayıcı ve sezgiseldir.

Bu özelliği açıklayan blog gönderisinde YouTube, tüm soruların kronolojik olarak sıralandığını da ortaya koydu. Ayrıca, içerik oluşturucunun vurgulamayı seçebileceği soru sayısında bir sınırlama olmadığını da doğruladı. İçerik oluşturucular ayrıca Soru-Cevap özelliği için belirli kelimeleri engelleme, bazı soruları inceleme için bekletme ve kötüye kullanım amaçlı soruları bildirme dahil olmak üzere çeşitli denetleme seçeneklerine sahiptir.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow