YouTube’dan İçerik Oluşturucuları Avlamak

Musk’ın Twitter’ı YouTube’a karşı kullanma planlarının merkezinde video reklamlar yer alıyor. Ancak, daha uzun videolar reklamları zorlamak için alan sunduğundan, bu yoldaki en büyük engel video uzunluğudur. Twitter ise bu YouTube formülünü taklit edecek kadar uzun videoları desteklemiyor. Musk sorunu fark etti ve kısa süre önce Twitter’da daha uzun videolar yayınlama yeteneğinin şu anda devam […]

YouTube’dan İçerik Oluşturucuları Avlamak

Musk’ın Twitter’ı YouTube’a karşı kullanma planlarının merkezinde video reklamlar yer alıyor. Ancak, daha uzun videolar reklamları zorlamak için alan sunduğundan, bu yoldaki en büyük engel video uzunluğudur. Twitter ise bu YouTube formülünü taklit edecek kadar uzun videoları desteklemiyor. Musk sorunu fark etti ve kısa süre önce Twitter’da daha uzun videolar yayınlama yeteneğinin şu anda devam eden bir çalışma olduğunu tweetledi.

Musk daha sonra Twitter’dan para kazanmanın başka bir yolu olarak YouTube benzeri aboneliklere atladı. Twitter kargaşasının ortasında net değeri kısa süre önce 200 milyar doların altına düşen Tesla şefi, aboneliklerin kullanıcıların platforma para getirirken reklamları atlamalarına izin verdiğini belirtti. Twitter’ın Twitter Blue’da zaten bir abonelik ürünü var ve reklamlı daha uzun videolar sonunda platforma ulaştığında Musk’ın bunu daha da ileri götürmesi makul.

Musk, videonun temelleri üzerine inşa edilmiş bir Twitter abone tabanı oluşturma beklentileri konusunda aslında oldukça iyimser görünüyordu. Yaratıcılara gelince, Musk çalışanlara belki de YouTube ve TikTok’a kıyasla “biraz para harcamaya başlamanın” ve içerik oluşturucuları eşleştirme vaadi, hatta %10 daha yüksek ödeme getirme zamanının geldiğini söyledi. Musk kısa süre önce YouTube fenomeni Bay Beast’ten Twitter’ı video yaratıcıları için daha dostça bir yer haline getirme konusunda ipuçları istedi ve şimdiden Twitter’da ödeme duvarlı videolar üzerinde çalışmak üzere ekipler kurdu.

Teknory

Tepkiniz nedir?

like

dislike

love

funny

angry

sad

wow