Zuckerberg ve Meta’nın sanal gerçeklik bacakları gerçek… oyuncak şeklinde

Sadece iki hafta önce, Meta’nın VR bacaklarının gerçek olmadığına ve size zarar veremeyeceğini size söz vermiştik. Demek ki yanılmışız… gibi. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in çok ballyhooed avatar bacakları henüz metaverse’de mevcut olmasa da, orada oldu Geçen hafta bir Florida Walmart’ın oyuncak bölümünün etrafında yüzen bir çift. Minik plastik oyunlar, Floridalı 33 yaşındaki yazılım mühendisi Legboot […]

Zuckerberg ve Meta’nın sanal gerçeklik bacakları gerçek… oyuncak şeklinde

Sadece iki hafta önce, Meta’nın VR bacaklarının gerçek olmadığına ve size zarar veremeyeceğini size söz vermiştik. Demek ki yanılmışız… gibi. Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in çok ballyhooed avatar bacakları henüz metaverse’de mevcut olmasa da, orada oldu Geçen hafta bir Florida Walmart’ın oyuncak bölümünün etrafında yüzen bir çift.

Minik plastik oyunlar, Floridalı 33 yaşındaki yazılım mühendisi Legboot tarafından yaratıldı ve profesyonel bir pislik posteri ve “bootleg sanatçısı” olarak öne çıktı. Hayal kırıklığına uğramış bir yetişkinden farklı geçmiş projelerde oldukça üretken. Steve’den mavi ipuçları aksiyon figürü bir portresine Charmander Alexander Hamilton olarak ve hatta bir Shrek yüce şapka.

AYRICA BAKINIZ:

New York’ta bir Shrek rave sırasında, bir meme canlanıyor

Zuckerberg’in avatar bacaklarına “muhtemelen yol haritamızda en çok istenen özellik” dediği için internette kızardığını gördükten sonra Legboot onları gerçeğe dönüştürmeye karar verdi. Çin e-ticaret sitesi Alibaba’dan ucuz bir plastik figür kaptı, “bacaklarını kesti, ” ve onları Meta mavisinin bir tonuna boyadı.

Paket, bacakların gerçekten de “Metaverse’in En Çok Aranan Özellikleri” oyuncak serisinin ilki olduğunu belirtiyor. Ve kutuya göre, bu VR olmayan gövdelerle “koltuk oturabilir”, “masa oturabilir”, “böcek böceği”, “can-can” ve “zemin çürümesi için kontrol edebilirsiniz”.

Bütün bunlar kulağa bozuk İngilizce gibi geliyorsa, bu kasıtlı. Legboot, ambalaj için kasıtlı olarak internet meme-konuşmasını karıştırdı, ancak bunun biraz başka bir şekilde eklediğini kaydetti: “Bazen… Çin’de üretilmiş ve kötü tercüme edilmiş bir kaçak ürün gibi ses çıkarmaya çalışıyorum.”

Yani Legboot metaverse hayranı mı? Tam olarak değil.

“Biri bana gerçekten ucuz bir nakavt verdi [VR] Telefonunuzu içine koyabileceğiniz kulaklık. Bir gün bununla oynadım.”

Adil olmak gerekirse, ucuz bir telefon tabanlı kulaklık tam olarak Zuckerberg’in milyarlarca yatırım yaptığı türden bir gelecek değil.

AYRICA BAKINIZ:

Meta’nın VR bacakları gerçek değil ve size zarar veremez

Ancak, eğer sen Bir Meta hayranı ve bacakları kendin almakla ilgileniyorsun, Legboot SOL olduğunu söylüyor. Sadece bir çift bacak yaptı ve daha fazlasını yapmayı planlamıyor.

“Dikkatli olmalıyım [because] gri bir alandır. Parodi ve adil kullanımı tanımlamak zor.” Bu, özellikle Meta markası ve Zuckerberg’in benzerliği söz konusu olduğunda doğrudur.

Yani sonunda hepimiz iki hafta önce olduğumuz yere geri döndük. Bacaksız ve hayal kırıklığına uğramış.

Teknory